Незаконний ресторан у Львові від демонтажу захищають судді

logo


«Хутірець» – ресторан, який мав бути демонтованим майже рік тому – працює далі. А судова справа про знесення будівлі припадає пилом у Верховному суді. Нагадаємо, коли виконавча служба прибула на демонтаж самовільно збудованого «Хутірця», власник – Роман Михайлів – вже мав на руках документ про те, що це зовсім не ресторан, а його житловий будинок із прописаними дітьми. Судова тяганина між підприємцем та міською радою триває дотепер.

Ділянку землі під свій ресторан Роман Михайлів купив ще 11 років тому. 18 серпня 2015 р., Сихівський суд постановив, що реєстрація права власності на ресторан має бути скасована, а власник мусить демонтувати ресторан площею майже 300 м2. Через півроку Роман Михайлів, якого не задовольнило рішення суду, подав апеляцію. Однак програв. Тому подав заяву вже до вищого спеціалізованого суду України. І знову програв.

Коли вже мали приїхати виконавці з бульдозером, Михайлів отримав нову суддівську ухвалу, у якій зносити ресторан – заборонено.

«Нам був пред’явлений технічний паспорт, тобто технічний паспорт ресторану, в якому перша сторінка була замінена і витяг із реєстру одного з реєстраторів з-поза меж Львова, про те, що на місці ресторану знаходиться вже житловий будинок і власне діти вже були прописані в житловому будинку», – пояснила директорка юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

Тож виконавці нічого зробити не змогли. Суддя , яка вирішила що «Хутірець» зовсім не ресторан із музикантами та офіціантами, – Еллі Анатолїівна Радченко. Від коментарів суддя відмовилася, передала це через свою секретарку.

«Це означає, що нас всіх і львів’ян мають за дурнів. Тому що факт подвійної реєстрації, комплексу, який надає ресторанні послуги і одночасно житлового будинку, де ще й діти проживають, – ми вражені такою позицією суду», – вважає Ярослав Жукровський, начальник головного територіального управління юстиції.

Свій ресторан Роман Михайлів зареєстрував як житло не у Львові, а в Пустомитівському районному управлінні юстиції. Натомість суддя Радченко вирішила, що Львівська міська рада не надала достатньо доказів.

Гелена Пайонкевич, директорка міського юридичного департаменту, заперечує: «Ці факти є спростованими. Ми маємо чеки з ресторану з різними датами, ми маємо виклики поліції, від мешканців навколишніх будинків, які стверджують, що порушується громадський порядок».

На такі дії судді міська рада поскаржилася до Вищої ради юстиції. І Еллі Радченко відсторонили від роботи та навіть розглядатимуть питання про звільнення.

А тим часом Роман Михайлів уже встиг звернутись до Верховного Суду. Власник наполягає, що ресторан демонтований, а на його місці – новий будинок. Хоча на території й далі є альтанки та офіціанти.

Власник, Роман Михайлів, погодився на зустріч, аби все пояснити. Однак на зв’язок більше не вийшов.

Зараз справа «Хутірця» перебуває у Верховному суді. Її витребувала суддя Лященко, яка призупинила провадження про демонтаж, а сама звільнилася. Коли розглядатимуть цю справу – невідомо. Адже новим суддям Верховного суду у «спадок» від попередніх залишилося 65 тис. нерозглянутих справ.