Облаштувати систему кондиціонування в одному автобусі Львова коштує від 5 до 10 тисяч доларів

logo


МІСТО

У місті курсує понад 400 автобусів. Лише 14 з них обладнані системами кондиціонування

Усі фото: Galnet

Львів не готовий як до снігу, так і до спеки. Годинна поїздка у переповненому громадському транспорті, коли у салоні +40, а ти з маскою на обличчі, ще те випробування. Відкриті вікна чи люки не допомагають втекти від аномальної спеки. Вирішити ці проблеми мали б кондиціонери, яких до сьогодні у громадському транспорті Львова вкрай мало.

Згідно з даними GPS-трекерів, станом на кінець червня Львовом курсує понад 400 автобусів. І лишень у 14-ти із них працюють системи кондиціонування. Збільшувати кількість громадського транспорту з системою клімат-контролю у Львові обіцяли ще у 2019 році. Тоді у міськраді заявляли, що увесь новий громадський транспорт, який купуватиме місто, матиме кондиціонери. З того часу закупили лише 50 тролейбусів «Електрон» з системою кондиціонування та далеко не у всіх них кондиціонери справні. Також Львів мав придбати 100 білоруських МАЗів, де теж мали б бути кондиціонери, проте тендер скасували.

Фото: Galnet

Зараз у Львові лише на одному маршруті №53 працює кондиціонування. Приватний перевізник «Успіх БМ», який обслуговує цей маршрут, має у кондиціонери 10-ти автобусах. Також кондиціонерами обладнані 4 автобуси від «Електрона». Решта громадського транспорту міста і далі залишається без «повітря».

Як пояснив у коментарі Galnet начальник управління транспорту Орест Олеськів, облаштувати в одному автобусі систему кондиціонування коштує місту приблизно від 5 до 10 тисяч доларів, тому це навряд чи робитимуть.

Лише у 10-ти автобусах на маршруті №53 працюють кондиціонери, в інших автобусах систем кондиціонування немає. У нас у всіх трамваях «Електронах» є кондиціонери та у 50-ти тролейбусах «Електронах». Щодо того, щоб встановити кондиціонери, то це дуже дорого. Ми дізнавалась у виробників, на переобладнання транспортних засобів, у яких немає кондиціонування, враховуючи, що потрібно розшивати весь салон, змінювати частково конструкцію, потрібно приблизно 5-10 тисяч доларів на один транспортний засіб, це надто великі суми для міста. – Каже Орест Олеськів.

Фото: Galnet

Відсутність нормального громадського транспорту стимулює людей користуватись приватним, каже у коментарі Galnet засновник громадської організації «За якісний транспорт» Святослав Товстига.

Хто, маючи приватний транспорт, пересяде на автобус, який у літній період перетворюється на «солярій»? Звісно, що таких охочих буде зовсім мало. Тому протягом останнього року ми маємо високу тенденцію на автомобілізацію. Засадничою причиною стала пандемія, яка простимулювала цей процес. Коли карантин був строгішим, користуватися людям громадським транспортом у приміській зоні і на міжміських перевезеннях заборонили, і це призвело до пошуку альтернативних видів пересування, ними стали різні «підвозки» і приватні автомобілі. Нерозумний підхід до організації процесів з інфраструктурою Львова, призвів до патової ситуації, яку маємо зараз у місті, – резюмує Святослав Товстига.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.