Область відгородилася від ”сусідки” блокпостами

logo


Упродовж тижня на теренах Івано-Франківщини зафіксовано вісім випадків несанкціонованого завезення твердих побутових відходів із Львівської області. На всіх пунктах в’їзду на територію Прикарпаття встановлено додаткові пости поліції. Цілодобове чергування запроваджено на автошляхах Тлумацького, Долинського та Рогатинського районів, які межують з Львівщиною. Основне завдання правоохоронців — перевірка усього великогабаритного транспорту, що в’їжджає до області, а також відстеження маршруту тих вантажівок, що згідно з документами мають право на перевезення сміття транзитом. Цей транспорт супроводжують аж до виїзду за межі краю.

Таке рішення було ухвалено на нараді у голови ОДА Олега Гончарука, на якій йшлося про несанкціоноване завезення сміття на територію області. До обговорення проблеми також долучилися начальник головного управління Національної поліції області Віктор Шкутов, начальник управління місцевої СБУ Петро Дідух, представники Укртрансінспекції, Держекоінспекції та Держпродспоживслужби. Як зазначив Олег Гончарук, ситуація, яка склалася на Прикарпатті за останній тиждень, є неприпустимою і потрібно якомога швидше розробити алгоритм дій щодо її вирішення, щоб запобігти таким інцидентам надалі. В підсумку зустрічі пан Гончарук дав доручення створити робочу групу під керівництвом свого заступника Ярослава Паранюка, представники якої мають напрацювати заходи на упередження виникнення ситуацій щодо несанкціонованого ввезення сміття на Прикарпаття. Передусім вони здійснили виїзд до приміського села Микитинці, де оглянули чергове місце викиду сміття (на знімках).

За словами секретаря Микитинецької сільради Галини Марків, інцидент стався в нічний час минулими вихідними. Про скоєне повідомили власники дач, які розташовані неподалік імпровізованого сміттєзвалища. Посеред сміття знайдені львівські газети, чеки та старі документи, які теж мають приналежність до сусідньої області (на знімках). Наразі, завдяки домовленостям із міською владою, сміття на території Івано-Франківська буде прибрано і перевезено на місцевий полігон.

До слова, питання щодо вжиття заходів з упередження несанкціонованого завезення сміття на територію області буде заслухано на засіданні колегії Івано-Франківської ОДА.

Галина БРУХАЛЬ.

Фото Миколи МАЦЮКА.

Івано-Франківська область.

Голос України