П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем майже 9 тисяч разів та готується до чемпіонату світу

logo


11-річний Андрій Панів живе у селі Мшана, що на Львівщині. Футболом захолюється віддавна, а його батько є тренером футбольної команди «Сокіл» у Мшані.

З восьми років хлопець відвідував футбольну секцію, де його тренував тато, тежАндрій Панів, а з жовтня 2023-го почав займатися ще й футбольним фристайлом у центрі розвитку вуличних культур Street Culture від організації Urban Camp, що на вулиці Патона.

«Там тренери побачили, що в хлопця великий потенціал та гарно вдаються трюки. Раніше рекорд Андрія – 400 підкидань, а як пішов на фристайл – то за два-три тижні набив понад 2000 разів. Зараз жонглює м’ячем майже 9000 разів, а це – приблизно годину», – розповідає батько спортсмена.

«Футбольний фрістайл – цезахоплююча дисципліна, що поєднує в собі елементи футболу, жонглювання та акробатики. Він полягає у виконанні різноманітних трюків з м’ячем, використовуючи різні частини тіла, зазвичай без жодного дотику до нього руками.

Цей різновид вуличної субкультури виник в 1980-х роках і станом на сьогодні визнаний офіційним видом спорту з чітко регламентованими правилами та змаганнями, з поміж яких найпопулярнішими є Red Bull Street Style Championship», – зазначає керівник управління молоді таспорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Окрім жонглювання, на секції у Львові навчають грі панна, яку юнак також полюбив, та іншим напрямкам вуличного футболу. Хлопець, до речі, переміг на турнірі з панни, який організовували у Львові. Андрія тренують Сергій Савенок та Артем Ібатов. Вони й запросили школяра виступати за збірну України з футбольного фристайлу. Зараз команда готується до чемпіонату світу, що відбудеться наприкінці серпня у Копенгагені в Данії. Панівта його тренери планують позмагатися там у панні (футбол 1 на 1) і стріті (футбол 3 на 3), а Панів ще й у жонглюванні.

«Я просто дуже сконцентрований. У мене сильний організм і я можу довго стояти, в мене хороша витривалість. Я багато бігав, робив вдома вправи: відтискався, присідав, прес качав. Подобається мені і класичний футбол, і фристайл. Хочу стати відомим футболістом,» – каже школяр.

«Цей чемпіонат світу для нас ще під питанням, бо тренери поки не мають права виїзду закордон.Якщо їм вдасться отримати дозвіл – тоді поїдемо. Це такі люди, що хочуть заявити про Україну на міжнародній арені, а далі точно повернуться додому», – додає Андрій Паньків, тато спортсмена.

Читати далі

Monday April 22nd, 2024

Городоцький «Колос» – володар суперкубка Ліги ветеранів Львівщини з футболу

Sunday April 21st, 2024

Футбольний клуб«Датський Текстиль» стартував з перемоги у першій лізі Львівщини з футболу

Monday April 15th, 2024

У Яворові відкрили футбольний сезон

Tuesday April 9th, 2024

У Дрогобичі нагородили переможців Всеукраїнського дитячого турніру з футболу «Truskavets cup – 2024»

Friday March 29th, 2024

В Червонограді завершився футзальний турнір “Кубок шахтарів-героїв”

WednesdayMarch 27th, 2024

Футболісти Львівського фахового коледжу спорту зіграють на літній Всесвітній гімназіаді у Китаї

Sunday March 3rd, 2024

ФК “Датський текстиль” вперше увійшов до 1/8 фіналу меморіалу Е.Юста

Sunday February 25th, 2024

В Сокалі відбудеться благодійний турнір з футзалу

Monday January 22nd, 2024

На Львівщині презентували перший в Україні футбольний клуб дляветеранів із ампутаціями

Monday January 22nd, 2024

Футбольна юнацька команда з Сокаля здобула “бронзу” на турнірі у Львові