Патрульні «озброїлися» японськими бойовими мистецтвами

logo


У Львові стартував проект із впровадження Національної системи поліцейського контролю.

Група поліцейських відпрацьовує прийоми бойових мистецтв під керівництвом інструктора.Група поліцейських відпрацьовує прийоми бойових мистецтв під керівництвом інструктора.

На вулицях Львова стане безпечніше – поліцейські удосконалюють свою майстерність і здобувають нові знання. А зараз, після трьох місяців навчання патрульних японських бойових мистецтв на базі Академії Айкібудзюцу, перші сорок поліцейських із 1-го батальйону Управління патрульної поліції Львова можуть похвалитися опануванням базового курсу. Презентація старту проекту “Безпека понад усе: ефективна поліція” відбулася у Львівській школі східних мов (колишня СШ №35). Проект відбувається за ініціативи Львівської ОДА, фінансова підтримка – ПАТ “Львівобленерго”.

Таким чином у Львові народилася Національна система поліцейського контролю (NSPC), яка розповсюджуватиметься по всій Україні. Нацсистема розроблена технічним комітетом майстрів японських бойових мистецтв Академії Айкібудзюцу для потреб Нацполіції та правоохоронних структур України. 

Як розповів президент Академії Олександр Козловський, в основі цієї системи – простота, ефективність, можливість використання підручних засобів, надійність конвоювання злочинця. “До нас звернулася патрульна поліція, аби покращити здібності патрульних поліцейських, – розповів президент Академії. – Наш технічний комітет розробив систему на базі старовинних та сучасних японських бойових мистецтв (айкідо йосінкан, дзю-дзютцу, карате та інших). Це український аналог японської системи рукопашного бою для поліції – тайхо-дзюцу. Почали заняття з 1-им батальйоном. Зараз працюємо з 2-им батальйоном. Львівських поліцейських – понад 700, розраховуємо, що більшість з них чудово опанують цю науку. Бо більшість з них – “якісні люди”, чітко сприймають знання, які ми закладаємо у них”. 

Базовий курс навчання триває три місяці. Він поділяється на активний курс і курс самозахисту поліцейського. Поліцейські вивчають анатомію людини, як використовувати своє тіло, піднімають свій фізичний рівень (бо він є різний). Після базового курсу поліцейські здають іспити із присвоєнням звання “спеціаліст” і можуть приступати до другого курсу. Другий курс – поглиблений, поліцейські відпрацьовують техніки самозахисту від холодної зброї, рукопашних атак. Відбувається психологічна підготовка поліцейських, оскільки, крім технічних і фізичних здібностей, дуже важливо, щоб людина була впевнена в собі. Після закінчення тримісячного поглибленого курсу та іспитів поліцейський отримує звання “інструктор”. 

…Журналістам продемонстрували процес навчання, який відбувається у спортзалах школи. Перед нами розминаються і відпрацьовують прийоми дванадцять поліцейських, серед них – четверо жінок. “Жінки тренуються за тим самим курсом, що й чоловіки, – розповідає командир 1-го батальйону Світлана Гірняк (пройшла перший курс навчання і успішно склала іспити). – За хорошої підготовки жінка-поліцейський нічим не гірша, ніж чоловік. Курс навчання бойових мистецтв – дуже ефективний, і це я вже бачу під час патрулювання на вулицях. Процес затримання злочинців відбувається коротко, чітко, не привертає зай­вої уваги мешканців. Ця техніка дозволяє протягом декількох секунд затримати людину”.

Світлана Гірняк розповіла, що поліцейські тренувалися по декілька годин у вихідні, бо важливо тренуватися не перевтомленим. У 1-му батальйоні – 192 людини, серед них вирішили ходити на тренування сорок. З ними працювали вісім інструкторів. Ті, що тренувалися, ділилися досвідом зі своїми напарниками. Часто бувало, що, заступаючи на зміну, поліцейські відпрацьовували між собою якийсь новий прийом чи тактику. 

“Є ще один ефект від тренувань, якого не очікували, – веде далі Олександр Козловський. – Покращилися взаємостосунки у колективі батальйону, з’явилася злагодженість у діях напарників”. Після другого базового курсу львівські поліцейські стануть інструкторами, і їх скеровуватимуть по всій Україні для впровадження Національної системи поліцейського контролю серед усіх поліцейських.

Фото прес-служби ЛОДА