Пенсіонерам Львівщини почали виплачувати надбавки до пенсії

logo


У вівторок, 5 березня, пенсіонери почали отримувати більші виплати. Їхнє оновлення відбулося в межах перерахунку пенсій, останній з яких робили ще 5 років тому. До загального підвищення додалась одноразова індексація – від 100 до 2410 гривень. На найбільшу мають право ті, в кого робочий стаж становить 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки), а також ті, хто вийшов на пенсію до 2011 року і має відповідно 20 та 25 років стажу.

Однією з таких є листоноша поштового відділення села Лапаївка Лідія Пікулик.

«Мій стаж – 38 років, я отримую мінімальну пенсію у розмірі 1497 гривень і до неї додали 1200 гривень. Думаю, що кожен буде задоволений таким «бонусом»: комусь треба буде купити ліки, іншим – оплатити комунальні послуги», – каже жінка.

Для решти пенсіонерів надбавка менша, проте щомісячна: від 100 до 300 грн і вище. Це – загальна індексація розміру пенсій, сума якої в середньому зросла на 17%.

«Раніше я отримував пенсію у розмірі 1762 гривні. Зараз – 2046 грн. Звісно, що очікував більшого», – розповідає житель села Зимна Вода Йосип Борецький.

Експерти ж вважають: підвищення пенсій – і мінімальне, і розміром у понад 2 тисячі гривень – спроба підкупити виборців.

«Мені здається, що це не просто так співпало з електоральним циклом. Ми ж розуміємо, що 31 березня у нашій державі відбудуться вибори. Тому з початку місяця люди почали отримувати додаткові гроші», – вважає експерт із питань житлово-комунального господарства Андрій Нікончук.

До слова, наступного підвищення пенсій можна чекати орієнтовно через рік. Чергова індексація має відбутись у березні 2020 року.