Під Львовом на фестивалі упряжного коня презентували зникаючу лицарську породу скакунів

logo


На фестивалі була торійська порода – нащадки коней Тевтонського ордену.

На околицях Львова завершився четвертий фестиваль упряжного коня. На заході дивували шотландськими танцями урочистою кавалькадою, граційним конкером. А ще там презентували торійську породу.

Чим вона унікальна і до чого тут Тевтонський орден – йдеться в сюжеті ТСН.16:45. 

На кінній кавалькаді, або параді,десятеро вершниць синхронно виконували такий собі танець на конях. Порода унікальна – торійська.

“Порода є універсальна, вона і для верхової їзди і для упряжі. Це є зникаюча лицарська порода коней, початок її ще був 17-18 століття, це Тевтонські і Лівонські ордени, коли йшли в хрестові походи, вони заснували перші кінні заводи”, – розповіла організаторка фестивалю Валентина Банас. Тут єдине місце в Україні де займаються селекцією цієї породи

Одна з наймолодших вершниць 12-річна Софія Банас. Вона щойно навчилася ходити, одразу сіла на коня. Нині її партнерка Резеда, з якою Софія бере участь у показовому конкурсі – це коли коні стрибають через перешкоди. Для цього потрібно правильно заїхати і завести коня, віддати корпус, щоб кінь не лякався, та рухатися так, аби не збити перешкоди. Софія каже, кобила має норовливий характер.

Юна вершниця вже третій рік поспіль, падінь не боїться, бере висоту 1 метр і 15 сантиметрів та чітко знає чого хоче. Її мрія – це стати інструктором. 

Спеціально для кінного фестивалю вигадали шотландські танці на возах. У попередні роки на фестиваль упряжного коня приїжджали гості з за кордону. Нині через пандемію іноземні гості лише онлайн переказують вітання і сподіваються на зустріч вже наступного року.

Відео Кінний фестиваль на околицях Львова: чим унікальна торійська порода

Урочиста кавалькада, граційний конкур і шотландські танці на возах. На околицях Львова завершився четвертий фестиваль упряжного коня. Там презентували торійську породу. Чим вона унікальна і до чого тут Тевтонський орден – у сюжеті.

Кінний фестиваль на околицях Львова: чим унікальна торійська порода