Підозра на сепаратизм: СБУ обшукала соліста Львівського театру опери та балету (Відео)

logo


Микола Саржаневський
Микола Саржаневський

5 канал

Львів

17.01.2018 20:50

Сам артист закиди щодо підтримки сепаратистів називає наклепом, але зізнається – модерував сторінки “Антимайдану” у соцмережі під час Революції Гідності

Обшуки у помешканні соліста Львівського театру опери та балету Миколи Саржаневського влаштувала СБУ. Артиста підозрюють у сепаратизмі та фінансуванні терористів. Кажуть, у Мінську він виступав на сцені, де підіймали прапор так званої “ДНР”. Що саме знайшли у будинку танцівника та як саме допомагав артист російським бойовикам – з’ясовувала кореспондент “5 каналу”.

Сепаратизм та фінансування терористів – такі закиди в бік артиста Миколи Санжаревського з’явилися в одному з інтернет-видань. На підтвердження автори наводять скріншоти із соцмереж, де танцівник нібито закликав врятувати Донбас від фашистів. Сам артист закиди щодо підтримки сепаратистів називає наклепом. Проте зізнається – модерував сторінки “Антимайдану” у соцмережі під час Революції Гідності та відкривав електронні гаманці для збирання коштів на початку бойових дій на сході. Але після 2014 року – таку діяльність припинив.

За темою

“Я вважав, що різкий перехід до євроінтеграції для тогочасної економіки нашої країни… він призведе до багатьох негативних наслідків. Електронні гаманці, про які йдеться, дійсно були зареєстровані мною. Я їх реєстрував щоб допомогти тим, хто страждає від конфлікту. Мої добрі наміри були використані певними людьми зовсім не у тих цілях”, – заявив сам артист.

Працівники СБУ цікавилися персоною Санжаревського ще 2015 року – тоді проводили з ним профілактичну бесіду. Але після публікації скандальної статті – провели у його помешканні обшуки. “Спочатку він прийшов на бесіду до наших слідчих, а потім вже у його приміщенні відбулися слідчі дії за його присутності. Вони тривали десь близько двох годин. Вилучили техніку та носії інформації, які будуть перевірятися під час досудового слідства”, – відзвітував прес-секретар СБУ в Львівській області Олег Александров.

У Львівській опері запевняють – не цікавилися, що робить артист поза творчою діяльністю. А підозри у сепаратизмі їх відверто здивували. “Нічого такого, він завжди розмовляв російською мовою. Останнім часом він розмовляв по-українськи. Він виїжджав закордон з колективом нашого театру і до Польщі, і до Швейцарії, і до Німеччини. Ми ніколи не чули нічого поганого”, – зазначила керівник літературно-драматургічного відділу Львівського театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Надія Труш.

Допоки триває слідство, у львівський опері проводять своє внутрішнє розслідування. Тим часом ім’я Санжаревського вже з’явилося у базі з викриття сепаратистів “Миротворець”.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею:

У Києві СБУ затримала агента спецслужб РФ – фото