Підприємці Львівщини масово ігнорують вимогу «Львівгазу»

logo


Газопостачальники забов’язують підприємців облаштувати свої лічильники додатковим приладом обліку. У «Львівгазі» стверджують, що така вимога передбачена законом. Встановити прилад для дистанційного передавання даних, який коштує майже 7 тис. грн, юридичні особи мають до 27 травня. Якщо ні – газопостачання відімкнуть. Та чи законна така вимога, дізнавались наші журналісти.

Підприємцям пану Ярославу та його колезі Богдану практично одночасно прийшли попередження від «Львівгазу». Якщо до 27 травня вони власним коштом не облаштують лічильники приладом для передавання даних, блакитне паливо їм просто відімкнуть.

«Цей додаток до лічильника коштує до семи тисяч гривень. Це серйозна, як на мене, сума. Я не розумію, чому газопостачальна компанія, яка є багатою організацією, не встановлює їх за свій рахунок. Адже ми їдемо, наприклад, на заправну станцію без своїх лічильників. Я в цьому вбачаю ніщо інше, як тиск на бізнес. Та я відмовлюся від газу. Мені це легше. Тим більше, що коли лічильник встановлювали, який має трудозатрати дві гайки вкрутити за 500 гривень», – обурююється підприємець Ярослав Скоропад.

Послугами ПАТ «Львівгаз» на Львівщині користуються 17 тис. юридичних осіб. Наразі встановили такі прилади лише близько півтори сотні підприємців. Люди налаштовані рішуче.

«Ми підприємці зараз збираємося і хочемо ці питання юридично вирішувати. Можливо, влаштовувати протести, щоб добитись справедливості», – додає підприємець Богдан Брійовський.

Ліцензію на виготовлення самого приладу має лише одна компанія на усю Україну «Радмиртех». За словами представників «Львівгазу» прилад допоможе фіксувати щоденні показники споживання.

«Пристрій передачі даних ТКБ, який є для того, щоб показники лічильників, які обліковують газ, передавалися в автоматичному режимі на сервер і дальше ми зводили баланс по всіх споживачах Львівської області», – пояснює технічний директор РГК «Львівгаз» Павло Сербан.

У «Львівгазі» стверджують: усе законно. Апелюють до кодексу газорозподільних систем, який прийняла НКРЕ ще у 2015 році. Згідно нього, підприємці зобов’язані облаштувати приладами обліку свої лічильники.

«На сьогодні ми дали вже два попередження і вказали, що будемо припиняти подачу газу, якщо не будуть встановлені пристрої для передавання даних. Це ми робимо не по своїй волі, це є в кодексі глава 10 розділ 3, що ми маємо право це зробити», – пояснив технічний директор РГК «Львівгаз».

Натомість, експерти радять не поспішати із висновками. Кодекс містить безліч юридичних прогалин, відтак люди мають право обирати.

«Дійсно, даною постановою передбачена можливість відключення і це власне треба донести кожному комерційному споживачеві, що у випадку не встановлення є можливість передавати дані щодобово самостійно. Тому немає права відключити», – каже нардеп та член комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лев Підлісецький.

Та газопостачальники все ж попереджають: підприємці мають звернутись до «Львівгазу» до 27 травня. Інакше відімкнення неминучі.