Підприємець погодився розірвати договір концесії на палац у Тартакові

logo


Ігор Новосад погодився розірвати договір концесії на палац у селі Тартаків, укладений з Львівською ОДА, й просить суд закрити справу.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Львівської області № 914/634/24 від 30 квітня 2024 року.

Львівська ОВА подала позов до суду щодо розірвання договору концесії, укладеного 30 грудня 2009 року з підприємцем Ігорем Новосадом.

Йдеться про пам’ятку архітектури національного значення – палацу Урбанських-Потоцьких у селі Тартаків
Червоноградського району.

Зазначимо, ще у 2010 році Львівська ОДА передала цей палац Ігорю Новосаду в концесію терміном на 49 років. Підприємець зобов’язувався вивести пам’ятку з аварійного стану (у 1996 році тут сталася пожежа – згорів дах і перекриття між поверхами через що будівля почала руйнуватися) й облаштувати тут туристично-відпочинковий центр. Проте інвестор жодних відновлювальних робіт у палаці не провів.

Саме тому Львівська ОВА планує розірвати цей договір й подала позов
до суду. За інформацією представника підприємця, Ігор Новосад не заперечує проти розірвання договору й у березні цього року надіслав на обладміністрації пропозицію про розірвання договору концесії, а також просить суд закрити провадження у справі у зв’язку з відсутністю предмета спору.

Розглянувши матеріали справи, суд ухвалив залучити до участі у ній Міністерство культури та інформаційної політики України та департамент архітектури й розвитку містобудування Львівської ОВА, а
також врегулювати спір в добровільному порядку.

“Суд вважає за доцільне залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Міністерство культури та інформаційної політики України та департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, оскільки внаслідок ухвалення судового рішення у справі права або обов’язки вказаних юридичних осіб можуть бути порушені…  Сторонам
вжити заходів для врегулювання спору в добровільному порядку” – йдеться в рішенні суду.

За даними аналітичної системи YouControl, мешканець Волинської області Ігор Новосад є фізичною особою-підприємцем з 2007 року, займається виробництвом будівельних виробів із пластмас та іншими видами роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.

Варіанти розповідали про палац у Тартакові в статті “Тартаківський ренесанс” та у статті “Тартаківська перлина: стежками минулого та сьогодення”.