Після бійки через сміття та блокування трибуни, Садовий із «Самопоміччю» втекли з сесії Львівської міськради

logo


Активісти заблокували трибуну міської ради. Фото прес-служби Львівської міської ради.

Проблеми та скандали, пов’язані із львівським сміттям, не вщухають вже понад півроку і давно вийшли на всеукраїнський рівень, бо вантажівки із львівським відходами ловили практично у всіх областях. А після того, як місцева влада вирішила будувати сміттєсортувальну лінію на території колишнього заводу «Сільмаш» у Рясному, біля Львова, повстали місцеві мешканці. Вони заявили, що не дозволять, аби під їхніми вікнами з’явилися другі Грибовичі. Лише цього тижня мешканці рясного двічі перекривали вулицю Шевченка у Львові на знак протесту. Не допомогло. Тому сьогодні прийшли на сесію Львівської міської ради. Все закінчилося скандалом.

Із самого ранку під стінами Ратуші, де розпочиналася сесія міської ради, зібрався натовп людей – мешканців Рясного та сусіднього села Білогорщі. Із плакатами «Депутати, не допустіть Грибовичів!» кілька десятків намагалися пройти до приміщення мерії, проте охорона їх не пропускала.

Мешканці Рясного і навколишніх сіл бояться, що їхній район стане другими Грибовичами. Фото Варта 1.

– Ми вимагаємо від депутатів, аби вони сьогодні, негайно, проголосували за заборону на будівництво сміттєсортувальної лінії у Рясному, – пояснюють свою позицію пікетувальники. – Адже там вже почали монтувати обладнання! Це не буде сміттєпереробний завод, там лише будуть сортувати відходи. А далі що? Ви уявляєте, який там сморід буде стояти, особливо влітку?

Пікетувальники під міською радою вимагають заборони на будівництво сміттєсортувальної лінії у Рясному. Фото Варта 1. 

Однак охорона була невблаганна. Врешті сталася невелика шарпанина. Мітингувальники таки прорвалися до сесійної зали, де саме розпочалося засідання і депутати зачитували свої запити. Міському голові Львова Андрію Садовому довелося оголосити перерву. Під вигуки «Ганьба!» Садовий вийшов із сесійної зали, кинувши на ходу:

– Дякую, шановні колеги, вітаю вас зі святом. Дякую, що так чисельно зібралися.

Тим часом, активісти заблокували трибуну. Їм намагалася завадити муніципальна дружина, зчинилася бійка. Протестувальники погрожували більш радикальними заходами, ніж перекриття дороги, якщо влада їх не почує. Вони вимагають від Садового пояснити людям усі наслідки та причини сортування сміття в Рясному.

В сесійні залі виникла штурханина. Фото прес-служби Львівської міської ради.

Відновити роботу ради вдалося за дві години, щоправда, не надовго. Під час перерви керівники фракцій зустрілися з представниками громадськості і пообіцяли проголосувати за заборону будівництва сміттєсортувальної лінії. Однак пан Садовий заявив, що документ, який у нього на столі (проект ухвали про заборону), – не відповідає законодавству і його потрібно доопрацювати. Тож знову оголосив перерву.

– Я хотів би перед тим, як ми це питання будемо обговорювати, поспілкуватись з керівниками фракцій, повідомити їм інформацію, яка важлива для функціонування міста, – пояснив Садовий.

Активісти із вигуками «Ганьба!» заблокували вихід міському голові, вимагаючи працювати. Врешті, мер та більшість обранців вийшли із сесійної зали через чорний хід. Протестувальники ж залишилися і сказали, що чекатимуть його до кінця. Та за деякий час секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило повідомив, що засідання перенесене на понеділок, 26 грудня, оскільки ні міський голова, ні представники «Самопомочі» після перерви у залі не з’явилися.

Активісти заблокували вихід із сесійної зали. Фото Ігоря Зінкевича.

– Сьогодні ми на сесії не розглянули жодного питання, але не тому, що люди прийшли у залу, а тому, що пан Садовий досі не може пояснити ні громаді, ні депутатам, що ж відбувається насправді, – говорить кореспонденту PRESS-ЦЕНТР депутат Львівської міської ради Маркіян Лопачак. – Він за сім місяців так і не зміг представити плану виходу із цієї ситуації. Перша проблема, що Львів щодня витрачає понад 900 тисяч гривень за вивіз сміття, це окрім того, що мешканці сплачують за тарифом. Друга – це те, що в ангарі на території «Сільмашу» у Рясному намагаються побудувати сміттєсортувальну лінію, нічого не пояснюючи людям. Садовий говорить, що ангар віддали підприємству «Львівспецкомунтранс» нібито для вирішення «сміттєвої» проблеми. А ще, мовляв, цьому підприємству він потрібен для обслуговування його ж техніки. Але активісти на власні очі бачили, що там вже монтують сміттєсортувальну лінію! Чому людям нічого не говорять? Ми сьогодні створили робочу групу, до складу якої ввійшли представники органів влади, громадськості, місцеві мешканці, активісти, аби напрацювати якесь розуміння, що ж відбувається насправді.

Мирослава БЗІКАДЗЕ.