По ягоди — з лісовим квитком

logo


В області затвердили нові ліміти на ягоди, гриби та лікарські рослини, які можна збирати в лісах

Уже діє відповідне розпорядження голови облдержадміністрації, яким встановлено норми на заготівлю дикорослих ягід (чорниця, малина, ожина, горобина, бузина чорна, брусниця) і грибів (білі, опеньки, маслюки), пише газета “Експрес”.

Про те, якими є ці норми і кого вони стосуються, — докладно в розмові з Валерієм Арманашем, головним спеціалістом відділу лісового господарства обласного управління лісового та мисливського господарства:

— Йдеться про максимальні обсяги, дозволені для промислової заготівлі в лісах. Для державних лісогосподарських підприємств: заготівля чорниці — 4610 тонн (для комунальних — 5000 тонн), плодів малини звичайної — 76 тонн (для комунальних — 129 тонн), ожини — 171 тонна (для комунальних — 980 тонн), гриби білі — 29 тонн (для комунальних — 170 тонн), лікарські рослини (сюди входить горобина звичайна, бузина, шипшина, журавлина, чебрець, меліса, арніка гірська та ін.) — 435 тонн.

— Відколи починають діяти ці норми?

— Із моменту вступу в дію розпорядження, тобто від 14 червня і до кінця сезону заготівлі (грибів — до жовтня, ягід — до вересня).

— Кого вони стосуються?

— Тих, хто заготовляє продукцію лісу для реалізації. Також цього року затверджено (рішенням сесії облради) рентну плату. Відтак заготівля кілограма чорниці нині становить 1 гривню, грибів білих — 2,50 гривні.

Крім того, має бути дозвіл на заготівлю — виписується лісовий квиток на конкретного підприємця чи фізичну особу, що буде заготовляти. Заготівельник подає заявку на те, скільки ягід чи грибів хоче заготовити, і за цей обсяг сплачує рентну плату. 50% її йде у місцевий бюджет, решта — на відновлення лісогосподарського підприємства. Збирачі мають повідомити лісництво, коли і скільки збиратимуть.

— Який цього року попит на заготівлю дарів лісу?

— Є у нас вже п’ять заявок як на заготівлю ягід, так і на заготівлю лікарської сировини. Але заготівельники також мають право звертатися безпосередньо до лісогосподарських підприємств.

Ірина Шелупець