Поблизу Львова будують найбільший в Україні логістичний центр. Деталі

logo


Protec Zymna Voda займатиметься обробкою та зберіганням вантажів.

Поблизу Львова незабаром відкриють найбільший логістичний центр на Західній Україні. Після добудови він може стати найбільшим в Україні. Там працюватиме більше двох тисяч людей. У ЛОДА сподіваються, що місцевий бюджет поповниться за рахунок нього на понад 50 мільйонів гривень, пише Твоє місто. 

Фото: Офіс президента

Центр розташований на об’їзній дорозі Львова біля села Зимна Вода. До здачі готова перша черга технопарку – площі на 68 тис. метрів квадратних. Тут оброблятимуть та зберігатимуть вантажі. Друга черга все ще в процесі будівництва, закінчать її наступного року. Це ще 43 тисячі метрів квадратних складських приміщень, і 5 тисяч – офісних. Запланована і третя черга, на неї піде ще декілька років. Якщо побудують все заплановане, то центр може стати найбільшим у країні.

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник управління залучення інвестицій Львівської ОДА, Роман Матис, основним орендарем приміщень першої черги є компанія Fozzy Group.

«Компанія монтує стелажі, обладнання відповідно до власних потреб. Звідти відбуватиметься логістика по всіх торгових мережах компанії у Західній Україні – всі мережі «Сільпо», «Фора», «Fozzy». Принцип такий: продукція у великому об’ємі потрапляє у логістичний центр. В ньому її сортують, у тій кількості, яка необхідна конкретному магазину, конкретній мережі, і відправляють», – пояснює Роман Матис.

Орендарями буде не лише Fozzy Group, а й інші великі компанії. Загалом площа центру понад 100 тис. метрів квадратних. У прес службі ЛОДА кажуть, що інвестор планує вкласти в будівництво приблизно 250 млн грн, зокрема і кредитних коштів.

Роман Матис розповідає, що центр забезпечить роботою дві тисячі людей. Середня зарплата у Protec Zymna Voda буде 18 тисяч гривень на місяць, каже посадовець.

«Важлива не лише сума залучених інвестицій, а й кількість створених робочих місць, ріст рівня оплати праці. Ми розраховуємо, що за рік місцевий бюджет завдяки діяльності центру буде отримувати від 50 до 80 мільйонів гривень», – додає Роман Матис.

Гроші від податків здебільшого залишатимуться у Зимноводівській ОТГ.

«При будівництві центру 95% робіт виконують локальні компанії. Стосовно продуктів, використаних під час будівництва, то будівельні суміші, системи освітлення, стелажі – це локальні продукти. Економічний ефект значно більший, ніж при будівництві інших об’єктів, де використовують імпортне обладнання чи матеріали», – каже Роман Матис.

Будівництвом займається львівський холдинг «Протек». До його складу входять кілька компаній, зокрема дистриб’ютор відомих міжнародних та українських виробників харчів та напоїв «Львівська пивна компанія», логістична компанія «Овертранс», будівельна компанія «Протек Девелопмент» та «Логістик Груп» – однин з найбільших в Україні операторів вторинної сировини.

Нагадаємо, що 17 вересня під час робочої поїздки на Львівщину президент Володимир Зеленський відвідав, зокрема, і логістичний центр у Зимній Воді.

Новини від “То є Львів” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.