Поліція порушила справу за фактом штурму сесії Львівської міськради

logo


За фактом штурму сесії Львівської міськради представниками кількох громадських угруповань у четвер, 12 грудня, Шевченківський відділ поліції Львова зареєстрував кримінальне провадження за статтею «хуліганство».

Начальник Шевченківського відділу поліції Павло Гарасим у коментарі ZAXID.NET повідомив, що кримінальне провадження відкрите за ч. 2 ст. 296 (хуліганські дії, вчинені групою осіб) ККУ. Зараз поліція поводить перевірку та опитує учасників події.

«Даних про те, що хтось чимось кидав чи явно бив [вхідні] двері немає. Є відео, що двері шарпають між собою. Великий натовп людей, штовханина, вікна були розбиті – така картина. Ніхто не порізався, не побився, нікого не вдарили – те, що ми бачимо на відео зараз і з опитування очевидців», – прокоментував Павло Гарасим події у будівлі Шевченківської райадміністрації перед початком сесії Львівської міськради.

Львівське видання «Варта 1» поширило інформацію про те, що поліція затримала кількох учасників штурму, однак Павло Гарасим це заперечив. «Ми у відділок поліції нікого не забирали», – повідомив він.

Прокурорка Львівщини Ірина Діденко теж не підтвердила ZAXID.NET, що когось із учасників штурму доправляли у відділ поліції. З її слів, наразі відомо, що внаслідок події ніхто не постраждав.

«Ми бачимо зламані двері – це однозначно. Жодної заяви від потерпілих не було, тілесних ушкоджень поки не зафіксовано. Відразу коли ці події почалися, в поліцію звернулася голова райадміністрації із заявою. Розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 296 ККУ (хуліганські дії, вчинені групою осіб). Розслідування доручено Шевченківському відділу поліції. Процесуальне керівництво здійснює друга місцева прокуратура. Оцінку діям активістів буде дано за результатами розслідування», – прокоментувала Ірина Діденко.

Як повідомлялося, представники декількох громадських організацій, зокрема «Об’єднання добровольців», «Розвиток громади», «Українська спілка учасників АТО» та ГО «Шквал», вранці четверга, 12 грудня, силою увірвалися на сесію Львівської міської ради, яка мала розпочатись у будівлі Шевченківської райадміністрації Львова. Учасники штурму виламали вхідні двері та спровокували сутички з поліцією. У сесійній залі вони вимагали у депутатів «дати оцінку» публікаціям ZAXID.NET, а також змусити редакцію видалити кілька статей.

Згодом на місце події пприбули поліцейські на чолі із заступником начальника поліції Львівщини Дмитром Міхальцем. Поліцейські проводили слідчі дії, зокрема, знімали відбитки пальців на вхідних дверях, які виламали учасники штурму, та намагалися відібрати пояснення у присутніх на місці події.