Порохова Вежа у Львові запрацювала як Центр архітектури, дизайну та урбаністики: подробиці

logo


23 жовтня у Будинку архітектора на Підвальній, 4 у Львові відкрився Центр архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа. Перший проект, який презентують у новоствореному Центрі називається “Metropolis. Минулі утопії майбутнього”.

Як розповів у коментарі 032.ua голова правління Львівської обласної організації Національної Спілки архітекторів України Богдан Гой, це львівська репрезентація київської виставки “Метрополіс” від арт-центру “Я Галерея” про візії митців минулого на наше сьогодення. Але у Пороховій вежі її представили у окремому та більш розширеному форматі.

Фото: Павло Гудімов, прес-служба ЛОДА

Для виставки задіяли усі три поверхи пам’ятки архітектури, а до експозиції додали експонати “львівського контексту”, наприклад, матеріали з окупаційного німецького періоду, унікальні архівні креслення, що вперше представлені публіці.

Читайте також: Нік Вуйчич зустрінеться з львів’янами на площі Ринок

Відтак, львів’яни зможуть подивитися на проекти, присвячені, зокрема, повоєнній реконструкції Хрещатика та Києва, архівні книги, фотокопії, гравюри, уривки старих фільмів та інші об’єкти з приватних колекцій.

Фото: Павло Гудімов, прес-служба ЛОДАФото: Павло Гудімов, прес-служба ЛОДАФото: Павло Гудімов, прес-служба ЛОДА

“Ми поставили собі за мету змінити формат роботи Порохової Вежі, перетворити її на відкриту платформу для популяризації архітектури як явища. Під цей проект було зроблено багато змін, не лише в частині експозиції, але по будівлі, яка тепер виглядає як цілісний мистецький центр, де можуть відбуватися не лише виставки, але й лекції, презентації, зустрічі, обговорення”, – розповів Богдан Гой.

Так, уже 8 листопада, до Дня урбаністики у Центрі архітектури стартує тематичний лекторій “Метрополіс”, де львівські лектори та спікери з різних міст України розповідатимуть про різноманітні архітектурні утопії.

Фото: Павло Гудімов, прес-служба ЛОДАФото: Павло Гудімов, прес-служба ЛОДАФото: Павло Гудімов, прес-служба ЛОДА

До початку виставки, у Центрі зробили косметичний ремонт, пофарбували стіни вапняними фарбами, щоб будівля “дихала”, а експозицію розмістили на незалежних гіпсокартонних конструкціях.

“У радянських інтер’єрах ця виставка виглядала би, як мінімум, недостойно”, – наголосив Богдан Гой.

Читайте також: Чи справді “Український вибір” Медведчука судиться з Львівською облрадою через заборону російськомовного продукту

Виставку в Пороховій вежі можна оглянути щоденно, крім понеділка, з 12:00 до 18:30. Є рекомендований платіж в формі благодійного внеску: 30 грн для дорослих, 15 грн – для дітей, але практикуються також кураторські відвідування.