Постраждалий на “Степовій” гірник: там старе обладання, фінансування ноль

logo


Шахтар постраждав у власний день народження.

Україна в жалобі за вісьмома гірниками, котрі загинули напередодні на Львівщині. Шахтарі з копальні “Степова” не приховують, що останні роки працювали у жахливих умовах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Трагедія стала найбільшою на шахті за всі роки її існування. Біля її входу лежать квіти, стоять свічки, а в самій шахті досі тривають роботи з дегазації. У лаві, де стався вибух, накопичення газу досі перевишує норму. “Ми сподіваємось, що до кінця дня рівень метану буде приведений до норми, але на сьогоднішінй момент збільшилось надходження води у шахту, і, оскільки електричного постачання не відновлено, “Львіввугілля” додатково запросило двигуни, насоси для відкачування води”, – розповів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Україна в жалобі: восьмеро гірників загинули від вибуху метану на шахті
ТСН. 19:30 Сьогодні, 19:44

Ще два десятки шахтарів постраждали. Зараз вони – в опіковому центрі Львова. Гірники, які вчора вижили після вибуху метану на шахті “Степова”, не приховують, що останні роки працювали у жахливих умовах. У копальні могли не спрацювати датчики сповіщення про критичне скупчення газу метану.

По завершенні цих робіт у шахті розпочне роботу спеціальна косімія, яка має встановити остаточну причину вибуху. Попередня версія – несправність обладнання, яке мало сигналізувати про критичне скупчення газу. Всіх постражлалих впродовж ночі перевезли до Львівського опікового центру, їх життю загрози немає, проте троє гірників ще у важкому стані. “Найважчі мають важку комбіновану травму, опікову травму”, – розповів головний лікар комунальної 8-ї лікарні Василь Обаранець.

Постраждалий Андрій Олійник 11 років віддав “Степовій”, а в день трагедії міг і не виходити на роботу, бо мав день народження. “У нас є така традиція, що на день народження можемо не йти на шахту, просто паспорт показуєш начальнику, а я забув його зранку взяти – і так попав на роботу. Дочка в мене маленька, тільки 10 місяців, я в той момент тільки думав: доця мене не буде пам’ятати, як тата”, – розповів він. І зізнався, що умови праці на шахті були жахливими, а трагедію можна було передбачити. “Старе обладання, фінансування на обладання ноль абсолютно. Нема нічого, де воно – я не знаю, чи розкрадається, чи просто таке фінансування”, – каже постраждалий гірник.

Читайте також: “Львіввугілля” виділить мільйон гривень на похорон загиблих гірників та медикаменти постраждалим

Недостатнє фінансування шахти визнають і в уряді. Після трагедії на “Степовій” обіцяють перевірити всі українські копальні і виділити гроші на їхню модернізацію. “Ми визначимо, що треба зробити, щоб безпека на шахтах була підвищена. Попередньо фахівці міністерства говорять, що треба 200 мільйонів. І попередньо – ми найдемо ці кошти, щоб забезпечити ці заходи”, – запевнив глава Кабміну Володимир Гройсман.

Як повідомлялося, вибух на шахті “Степова” стався вдень 2 березня. На місце трагедії терміново вилетів прем’єр Гройсман із керівництвом Міненерго і ДСНС. Президент України Петро Порошенко оголосив всеукраїнську жалобу через загибель шахтарів. Поліція ж почала офіційне розслідування причин інциденту. Тим часом експерти кажуть, що найвірогіднішими є порушення техніки безпеки охорони праці або раптовий викид метану. Менш імовірною є версія про те, що вибух спричинила підготовка копальні до збільшення видобутку вугілля. Постраждалих і тих, кого спершу рахували зниклими безвісти, через кілька годин підняли на поверхню. Внаслідок вибуху на місці трагедії загинули 8 шахтарів.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька