Поводження із сміттям в Європі: досвід, вартий наслідування у Львові

logo


Ірина Труш

Редактор сайту

1393

Ще рік тому, у березні 2017-го, у Львові була катастрофічна ситуація зі сміттям. Понад 300 контейнерних майданчиків були переповнені, а відходи на деяких із них не вивозили по три тижні. 

Львів потрапив у сміттєву кризу, оскільки рішенням суду закрили Грибовицьке сміттєзвалище, куди скидали сміття з 1957 року, а полігони у Львівській та інших областях країни поступово відмовлялись приймати сміття зі Львова. Вивозити відходи було нікуди і львівське сміття почали знаходити у різних куточках країни. 

Сьогодні сміття зі Львова вивозиться систематично. У місті немає жодного критично переповненого контейнерного майданчика, але це не означає, що проблема поводження з відходами для львів’ян та інших українців зникла: майже усі відходи зі Львова та інших міст потрапляють на сміттєзвалища, тому ситуація потребує реформування за європейським досвідом. 

Про європейські правила поводження із відходами, які варто було б впровадити у Львові та в Україні, щоб вирішити критичну ситуацію у питанні поводження із ТПВ читайте у нашому лонгріді ТУТ.