Працювати поліцейським під час карантину: львівський патрульний розповів про роботу в нових умовах

logo


Які нові рішення щодо патрулювання приймалися після оголошення карантинних заходів?

Коли запровадили карантин у Львові, то ми розпочали патрулювання громадського транспорту, оскільки там завжди найбільше скупчення людей, адже спочатку було дозволено перевозити лише половину від сидячих місць. Перші дні намагалися провести профілактику, до відповідальності притягували тільки найбільш злісних правопорушників.  

Коли заборонили відвідування парків та скверів, окрім з метою вигулу собак, також  посилили контроль за дотриманням цієї вимоги, намагаємося повідомити людям інформацію про це правило, роз’яснити.  

Також стежимо, чи є велике скупчення людей, часто люди розуміють нову вимогу та самостійно покидають місце знаходження, але є випадки, коли намагаються висловити свою позицію, чому тут перебувають, часто – це люди від 17 до 24, які у стані алкоспяніння. У цих осіб перевіряємо наявність документів, захисних масок та кількість їх знаходження в одному місці, у більшості випадків все завершується профілактичною бесідою та притягненням осіб до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, хоча була, коли склали протокол за ст. 44-3.

Чи реагують люди на зауваження та чи дотримуються обмежень?

Варто зазначити, чим більше ми пояснювали вимоги водіям, тим кількість правопорушень зменшувалась. Після двох тижнів карантину помітні були результати – у транспортних засобах перевозили допустиму кількість людей, водії припинили порушувати правила. 

Буває, що притягуємо до адміністративної відповідальності порушників, однак спочатку ми намагаємося роз’яснити вимоги, спілкуємося з людьми, також бувають випадки, коли громадяни самі підходять та ставлять питання стосовно обмежень. 

Щодо дотримання вимог, для прикладу, у Вербну неділю у Львові поліцейські несли службу біля кожного храму, де відбувалося богослужіння, можу сказати, що за звітами, які подали правоохоронці, люди були у масках та дотримувалися дистанції, грубих порушень не виявили.

Хто найчастіше зараз порушує правила карантину?

За останній період найбільшими правопорушниками є підлітки віком від 15 до 18 років, які виходять на вулицю, інколи виявляємо біля них алкогольні напої.  З ними проводимо профілактичні бесіди, радимо спілкуватися в режимі онлайн з друзями та дотримуватися обмежень. 

Під час карантину правопорушень стало більше?

Все у порівнянні, раніше було більше порушень тиші у нічний час, зараз таких викликів поменшало, адже люди намагаються залишатися вдома, менше стало адміністративних правопорушень. Натомість, є низка викликів щодо порушень правил карантину, також наразі побільшала кількість сімейних сварок.

Під час карантину з’явилося більше часу, щоб звертати більше уваги на безпеку громадського руху, адже це основна частина роботи поліцейського, під час патрулювання ми виявляємо порушення. 

Стосовно ДТП, чи стало менше?

Я патрулюю у Залізничному районі міста, можу зазначити, що стало менше викликів, адже зараз на дорогах і менше транспортних засобів, можливо, і люди уважніші стали.