Президент присвоїв звання Героя України трьом загиблим бійцям з Львівщини

logo


Президент присвоїв звання Героя України трьом загиблим бійцям з Львівщини

Герої України Тарас Чайка, Павло Думанський та Іван Павлишин (зліва направо)

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України посмертно трьом бійцям з Львівщини. Найвищою державною нагородою відзначено двох військовослужбовців львівської 125-ї бригади ТрО лейтенанта Тараса Чайку та солдата Павла Думанського, а такожрозвідника 24-ї бригади Івана Павлишина.

Указами президента від 29 вересня бійцям присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові».

Тарас Чайка пішов на війну добровольцем у перші дніповномасштабної війни. Був командиром окремого розвідувального взводу 125-ї бригади. 16 квітня минулого року отримав звання «лейтенант». Загинув 2 листопада 2022 року у бою з окупантами на Донеччині. Йому було 29 років.

19-річний Павло Думанський також пішов у військо добровольцем після повномасштабного нападу Росії. Загинув 20 листопада 2022 року, прикривши собою побратимів.

28-річнийІван Павлишин із села Заверещиця на Львівщині був сержантом 24 механізованої бригади імені короля Данила. Воював з російськими окупантами з 2014 року. Навесні 2022 року у боях під Попасною отримав важке осколкове поранення ока, проте після операцій та короткотермінової реабілітації повернувся на передову. Загинув під час мінометного обстрілу 20 грудня 2022 року біля Бахмута. Повний кавалер ордена «За мужність», а тепер і Герой України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці,виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми