Прибуття COVID-вакцини в Україну: скільки доз отримає Львівщина

logo


image

Станом на 23 лютого в Україну прибула перша партія COVID-вакцини AstraZeneca.

Львівщина очікує отримати 42 тисячі доз вакцини. Про це сьогодні, 23 лютого, повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Шурпяк.

“На даний момент вакцина виробника AstraZeneca вже є на території України. Львівщина планує отримати 42 тисячі доз вакцини”, – зазначила посадовиця.

За її словами, на першому етапі у Львівській області провакцинують 21 тисячу осіб.

“Коли ми готувалися до меншої кількості провакцинованих осіб, говорили про те, що в першу чергу щепимо майже 4 тисячі осіб: медики та особи похилого віку. Зараз збільшуємо кількість осіб, яких плануємо вакцинувати: залучатимуться всі медики, які працюють в “ковідних” стаціонарах (близько 3 тисячі осіб), працівники екстреної меддопомоги разом з водіями, які беруть участь в транспортуванні пацієнтів (близько 3 тисяч осіб), а також весь персонал “ковідних” закладів”, – зазначила Ірина Шурпяк.

Як відомо, COVID-вакцинацію в Україні мали розпочати у лютому, також обіцялося, що вже всередині місяця Україна отримає вакцини. Однак поки українців ще не почали щеплювати. 

У Львівській ОДА повідомили, що перші вакцини, які прибудуть на Львівщину, постачатиме компанія AstraZeneca. Їх можна зберігати після розмороження у холодильниках при температурі від +2 до +8 градусів. Своєю чергою міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що вакцинація для мешканців Львова можлива десь орієнтовно у квітні – травні.

Також додамо, що вакцинація від коронавірусу проходитиме у 5 етапів, із ними можна ознайомитися за посиланням.

Фото на головній: Слово і діло