Професор-математик ЛНУ відкрив формулу здоров’я

logo


10:50 9 листопада 2019 р.

65-річний професор-математик ЛНУ через хворобу кілька років тому мав покинути викладацьку і наукову роботу. Лікування бджолами повернуло його не лише в аудиторію вітчизняного вишу. Він систематично читає лекції студентам за кордоном.

Про це «Щоденному Львову» розповів сам доктор фізико-математичних наук.

– Кілька років тому в січні серед ночі розбудився, відчув головокружіння. Таке, що не міг ні лягти, ні встати, ані вправо-ані вліво повернутися. Міг сидіти лише в одній позі. Дружина перелякалася. З її допомогою вранці пішов у 8-му лікарню, там зняли мені кардіограму. Результати дослідження: низький тиск – 90 на 60 і низьке серцебиття – 43,- розповідає  вчений.

За його словами, такому стану передувала інтенсивна робота, без відпусток, і шкідлива звичка – куріння.

– У лікарні мені прописали «Бетасерк», досить сильний препарат. Вживав його місяць по дві пігулки, а ще два місяці по одній таблетці повинен був вживати. Ще рекомендували мене прокапати, але я відмовився, бо це хімічні речі. Тоді мені здавалося, що я в аудиторію вже не зайду,- згадує професор.

Дружина порадила йому піти на бджоловжалювання.

– Можна сказати, вона мене за руку завела до Івана Йосиповича Пилипчука. Бо на собі вже випробувала апітерапію. У неї були проблеми зі щитовидкою і їй бджоли стабілізували ситуацію. Я повірив дружині і повірив у бджоли. Почав з однієї бджоли і дійшов до 15-ти. Це був перший курс. Відчув велике полегшення. Я припинив пити ліки, хоча мав ще місяць приймати медпрепарат. Замість того потім пройшов другий курс: всі сеанси по 15 бджіл,- каже доктор наук.

Після цього лікування він зробив літню перерву. Поїхав в Моршин, у санаторій. Але за словами математика, навіть на відпочинку почував себе не дуже добре. Тож коли повернувся до Львова, одразу побіг до Івана Йосиповича.

– Мабуть, жартую, я вже став бджолозалежним і боюся перервати апітерапію, щоб не втратити теперішнє самопочуття. Коли бджоли вжалюють мене, хочу, щоб боліло, бо мені здається, що тоді навіть лікувальний ефект від бджолиної отрути більший. Сам дивуюся з такої своєї реакцїї, але бачу, що це дає великий результат моєму організму. Дружина важко переносить укуси бджіл. Йде, як на тортури. А я чекаю цього, як свята, – ділиться відчуттями доктор наук.

Після двох курсів бджоловжалювання професор зробив біохімічний аналіз крові. За його словами, лише холестерин був трохи вищим за норму – 6,3 ммоль на літр. Норма 5,2-6,2 ммоль на літр.

– Для мене це фантастика, бо такого доброго аналізу крові я ще ніколи не мав,- наголошує доктор наук і розповідає про інші зміни в організмі.

-Один раз зігнувся – мене спина вхопила. Кажу, що вже на бджоли не поїду. Дружина мене підвезла автомоблем. Іван Йосипович на це місце одразу поставив три бджоли і – відпустило. У мене тут була плямка (показує місце на голові). Коли я приходив стригтися просив, щоб перукарка не зачепила. Щезла. Тут в мене на тілі були плями – щезли, – розповідає професор.

І додає про інші складові здорового самопочуття.

– Я ще й ходжу пішки. Живу в районі Дністерської, приватний сектор. Тиск уже припинив міряти. Бо раніше вставав зранку і одразу міряв тиск. А зараз день починаю з зарядки.

Навіть захист десертації, вчена рада, бенкет, за словами професора, не є приводом пропустити бджоловжалювання.

– Побув – і пішов на процедуру. Якщо випив трошки, менше бджіл поставлять. Але йду. Зараз працюю досить інтенсивно. Можу прочитати багато лекцій і науковою діяльністю займаюся,- зазначає доктор фізико-математичних наук.

Нагадаємо, польська творча група зняла документальний фільм про сучасну історію апітерапії у Львові.