Протитуберкульозний санаторій у Журавно таки перетворять на психоневрологічний диспансер

logo


ЛЮДИ

Там облаштують декілька відділень, персонал, який працював у дитячому протитуберкульозному санаторії, перекваліфікують

Фото: То є Львів

Депутати Львівської облради вирішили перепрофілювати та перейменувати комунальний заклад Львівської обласної ради «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Журавно» у комунальний заклад Львівської обласної ради «Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу». Таке рішення ухвалили сьогодні, 16 листопада, під час засідання сесії облради.

Як йдеться на офіційному сайті облради, з 1 березня 2022 року комунальний заклад виведуть з галузевого управління департаменту охорони здоров’я і переведуть в управління департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА.

Наступні кроки – це виділення грошей на капітальний ремонт приміщень, оголошення й проведення конкурсу на посаду директора комунального закладу, – розповів голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Микола Іщук. – Ми  розуміємо, що метод підтриманого проживання сприяє кращій соціалізації людей з психологічними вадами. Будинки підтриманого проживання у перспективі мають функціонувати у кожній громаді. Проте досі на це не виділяли коштів. Тому ми пропонуємо зробити перший заклад і поступово планувати ресурси на наступні.

Як пояснив голова профільної депутатської комісії, у Журавненському будинку облаштують декілька відділень. Він також зазначив, що доведеться перекваліфікувати персонал закладу та створити для колективу належні умови праці.

У дитячому протитуберкульозному санаторії «Журавно» перебуває мало дітей, заклад не використовується належно. Водночас там є навчальний та спальний корпуси, в яких можна розмістити близько 200 осіб. Штат комунального закладу налічує 137 працівників, у тому числі медиків, реабілітологів. Щороку з обласного бюджету ми виділяємо від 14 до 17 млн грн на утримання цього закладу і персоналу. Ці ресурси варто використати раціонально та з більшою користю для суспільства, – розповів раніше в.о.начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Тарас Зозуля.

Як писав Galnet раніше, низка громадських організацій виступила проти відкриття психоневрологічного інтернату у Журавно.

Проти перепрофілювання виступили такі громадські організації: «Центр підтримки осіб з психічними розладами «Дестигма», «Майстерня Мрії», «Лярш-Ковчег», «Голос особливих», Центр підтримки людей з особливими потребами «Емаус», Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей та молоді з інвалідністю «Надія», «Розправлені Крила», програма «Батьки для батьків», тренінговий центр транзитного підтриманого проживання «Дім самостійного життя», «Центр організації дозвілля для осіб з особливими потребами «Тавор», благодійна установа «Навчально-реабілітаційний  центр «Джерело».

Львівщина хоче мати ще один психоневрологічний інтернат десь на 200 людей з психічними розладами. Його хочуть створити на базі старого дитячого протитуберкульозного закладу, персонал якого не підготовлений до роботи з цією категорією пацієнтів. Так, це у той час, коли Україна затвердила стратегію з деінституалізації – поступової відмови від інтернатів. У нас йде реформа децентралізації, яка передбачає, що громади можуть самі відкривати послуги, які вважають за потрібне для людей з психічними розладами, – написала на своїй фейсбук-сторінці журналістка Маргарита Тулуп.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.