Ректор Львівської консерваторії звернувся до Гройсмана через зрив опалювального сезону

logo


У гуртожитку Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка досі не ввімкнули опалення і від початку навчального року немає гарячої води. За словами ректора академії Ігоря Пилатюка, така ситуація склалась через те, що у серпні 2018 року НАК «Нафтогаз», з яким академія напряму укладає договори на постачання газу, змінив процедуру укладення цих договорів.

Про проблеми з опаленням ZAXID.NET повідомила одна зі студенток Львівської музичної академії Софія Яблонська, яка проживає у гуртожитку на вул. Зеленій, 96 у Львові. «Від початку навчального року у гуртожитку немає гарячої води і нам досі не ввімкнули опалення. Дуже багато студентів простудились і пропускають через це навчання», – сказала Софія Яблонська.

Як пояснив 24 жовтня ZAXID.NET ректор Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка Ігор Пилатюк, єдиний гуртожиток академії у 2012 році обладнали індивідуальним опаленням [гуртожиток академії має власну дахову котельню,– ред.] і з того часу навчальний заклад почав напряму з НАК «Нафтогазом» укладати договори на поставку газу для опалення та підігріву води. За його словами, такі договори раніше укладали терміном на рік, а цьогоріч «Нафтогаз» змінив процедуру їх укладання, що призвело до фактичного зриву опалювального сезону в академії.

«”Нафтогаз” дає ліміти газу на «Львівгаз», а той розподіляє їх по різних суб’єктах. Раніше проблем не було – ці ліміти ми тримували один раз на рік після підписання договору. Але в серпні «Нафтогаз» написав, що надалі такі угоди на поставки газу треба укладати щомісяця і при цьому щомісяця ми маємо пройти усі закупівельні процедури. Наприклад, коли ми почали у серпні укладати угоду, то в результаті ми одержали ліміти газу лише 29 серпня і змогли покористуватись ним два дні. У вересні газ знову відімкнули і вся процедура почалась спочатку», – сказав Іван Пилатюк.

У гортожитку Львівської музакадемії немає ні опалення, ні гарячої води (фото з сайту музакадемії)

У гуртожитку музакадемії проживають близько 370 студентів і велика частина з них, за словами ректора, вже простудились.

Іван Пилатюк додав: «У нас є студенти-вокалісти, яким просто неприпустимо мерзнути, бо від цього страждають голосові зв’язки. Холод – це велика загроза для музичних інструментів, адже призводить до їх деформації. А в гуртожитку є багато музичних інструментів, які коштують тисячі і десятки тисяч доларів. Ну і в принципі це якось не по-людськи змушувати студентів, які справно платять за проживання, впродовж майже трьох місяців митися холодною водою і тепер ще й мерзнути».

Ректор звертався до «Нафтогазу» з проханням знову укладати договори на рік, але передбачити в цих угодах можливість робити перерахунок тарифу. Однак, за його словами, у «Нафтогазі» відповіли, що зобов’язані постачати природній газ за умовами, передбаченими постановою Кабміну №187 від 22 березня 2017 року, яка вже втратила чинність але положення якої уряд продовжує щомісяця іншими постановами.

Щоправда в НАК «Нафтогазі» не пояснили, чому так раптово змінили трактування постанови, що існує понад півтора року.

ZAXID.NET відправив до НАК «Нафтогазу» інформаційний запит щодо цієї ситуації та очікуємо відповіді.

Натомість ректор музичної академії Іван Пилатюк 23 жовтня звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана листом, у якому просить вплинути на цю ситуацію.

ZAXID.NET з’ясував у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, Національному лісотехнічному університеті України, Українській академії друкарства та Львівському національному університеті ветмедецини та біотехнологій ім. Степана Гжицького, що таких проблем у них немає, оскільки користуються або централізованим опаленням, або твердопаливними котлами.