Результати експерименту з сортування сміття вплинуть на роботу Львівської міськради

logo


Результати соціального експерименту з мінімізації побутових відходів врахують у Львівській міській раді. Як зазначив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, інформація, зібрана під час експерименту «За 21 день до Zero Waste», буде враховані міською радою у майбутньому для встановлення контейнерів для різних типів сміття, а також під час роботи з мешканцями стосовно культури поводження з побутовими відходами.

«Зараз є критична ситуація із вивезенням сміття, але вона вирішиться – але ми дивимось в майбутнє. У вимогах, які прописуються до компаній, які вивозять ТПВ, будуть закладатись результати, які ми отримаємо в тому числі від експерименту. Наприклад, якщо якісь мікрорайони більш схильні до сортування чи до якихось видів сортування», – каже Андрій Москаленко.

Роботу з інформацією, яка буде напрацьована під час експерименту, буде проводити новостворений департамент ЛМР з питань поводження з ТПВ та одне з його управлінь, яке займатиметься розвитком культури поводження з ТПВ.

Нагадаємо, що 5 червня у Львові розпочалась 21-денна акція «За 21 день до Zero Waste», учасники якої спробують прожити цей час, продукуючи мінімальну кількість сміття. Таку ініціативу започаткували активісти Zero Waste Lviv спільно з Інститутом міста та Львівською міською радою. Метою проекту є популяризація звичок зі зменшення кількості побутових відходів серед львів’ян.

Львів долучився до ініціативи Zero Waste ще в січні 2017 року. Перший експеримент із «життя без сміття» відбувся на початку квітня і тривав тиждень. Вдруге активісти запропонували всім охочим прожити 21 день, сортуючи побутові відходи. Проект триватиме до 25 червня.

Зареєструватись для участі в проекті Zero Waste Lviv можна на сторінці проекту у Facebook. Наразі участь в акції бере понад 250 осіб та 20 команд (серед яких – ГО «Кращий Сихів», Студентський уряд УКУ та дві ІТ-компанії, Waverly та Innocode).