Ризи та мощі святого Юди Тадея: що вдалося врятувати під час пожежі у каплиці у Стрию

logo


МІСТО

Богослужіння тимчасово відбуватимуться в одному з класів училища


Усі фото: Mykhailo Hloviak

Уранці 20 січня у Стрию унаслідок пожежі згоріла дерев’яна каплиця «Священномученика Йосафата Коциловського УГКЦ», що на вулиці Львівській, 156а. 

«Каплиця ремонту не підлягає. Її треба демонтувати або наново будувати. Ухвалити рішення, що робити далі наразі ми не можемо, тому що немає заключення, від чого стався вибух», –  розповідає Galnet настоятель храму отець Віталій Лесів.

Від знищення вдалося врятувати священичі ризи, мощі святого Юди Тадея та Йосафата Коциловського, чаші, церковну утварь. Всередині вогонь знищив фактично все: ікони, меблі, престол. На нову каплицю потрібно 500 тисяч гривень. 

Поруч зі зруйнованою каплицею триває будівництво храму для прихожан. Розпочали його ще 3 роки тому. Щоб добудувати сакральну споруду, а саме: зробити дах, підлогу, підвести електрику та поштукатурити всередині, потрібно орієнтовно 2 мільйони гривень.

Парафія храму офіційно нараховує 100 родин. Богослужіння тимчасово відбуватимуться у приміщенні училища №35. Там для цього виділили один із класів.

Зараз триває збір коштів, які витратять або на нову каплицю, або на те, щоб добудувати храм. Від дня пожежі прихожани вже пожертвували на це близько 150 тисяч гривень. 

Попередніх висновків правоохоронних органів, що могло бути причиною пожежі, наразі немає. За словами отця, у храмі не було підведеного газу чи газових балонів, тож що могло спровокувати вибух – невідомо.

Долучитися до збору коштів може кожен охочий. Реквізити парафії:

I-BAN: UA603253650000000260000008780
ЄДРПОУ:26181559
АТ «Кредобанк»

Це уже друга пожежа у храмі на Львівщині упродовж місяця. Перша сталася у селі Грицеволя, що на Радехівщині, наприкінці грудня. Тоді вогонь повністю знищив церкву, вдалося врятувати лише дзвіницю. 

«У кожній церкві священнослужитель визначає людину, яка відповідатиме за дотримання протипожежного стану. Це може бути паламар, або хтось з обслуговуючого персоналу церкви. Людина, яка відповідає за пожежну безпеку, зобов’язана дотримуватися протипожежного режиму: у відповідний час гасити свічки, вимикати електроенергію, вона повинна знати місця загального відключення електроенергії, спостерігати за протипожежним станом у церкві», – розповів Galnet речник головного управління ДСНС у Львівській області Ігор Курус.

Серед основних причин пожеж – залишені без нагляду свічки, коротке замикання електромережі, її несправність. Вогнеборці акцентують, пластикові речі та штучні квіти, які часто зберігають у храмах, є легкозаймистими і сприяють швидкому поширенню вогню. 

Хлопець зі Стрийщини увійшов у трійку найкращих співаків фестивалю у Грузії 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.