Розвідники України вдосконалюють навики на Яворівському полігоні

logo


Українські розвідники виборюють титул кращого взводу Сухопутних військ Збройних сил України на Яворівському полігоні. Такі змагання були тимчасово припинені у 2014–2016 роках і торік їх відновили. Це передусім обмін бойовим досвідом і апробація нової розвідувальної техніки.

Вони, з огляду безпеки, закривають обличчя і не називають ані своїх справжніх імен, ані підрозділу, де проходять службу. Розвідник із позивним «Піонер» прийшов служити у Збройні сили два роки тому. Тоді йому було 18 років.

Я родом із Луганської області і захищаю свою країну. Я обрав свій шлях – звільнити окуповані землі України

«Я родом із Луганської області і захищаю свою землю, свою країну. Мою територію окупували і тому я пішов служити. Я зустрічав своїх земляків, які були вбиті, які обрали свій шлях – так звану «Новороссію» і вирішили за неї загинути. Я обрав свій шлях – звільнити окуповані землі України. Спершу було важко, а зараз вже звик до служби. Ми, як одна родина. Вперше я на Яворівському полігоні, тут програма змагань досить складна, пройти шлях без навиків досить важко», – говорить розвідник.

Українські розвідники змагатимуться за звання кращого взводу Сухопутних військ протягом чотирьох днів. На полігоні створили шлях із перешкодами, схожий як у зоні бойових дій. Змагання є однією із форм перевірки професійних навиків військовослужбовців і випробовування нових тактик ведення розвідки, нового обладнання. Також українські військовослужбовці вперше під час змагань стрибатимуть із парашутом, виготовленим в Україні.

Під час цих змагань використовується нова стрілецька зброя «Вулкан» українського виробництва, апробовуються локаційні станції ближньої розвідки, безпілотники

«Визначаємо теоретичну підготовку військовослужбовців, здатність їх до виконання завдання, відпрацьовують вони і переміщення на полі бою. З такими перешкодами вони зустрічаються на Донбасі. Під час цих змагань використовується нова стрілецька зброя «Вулкан» українського виробництва, апробовуються локаційні станції ближньої розвідки, безпілотники, тобто визначаємо якісні варіанти застосування нової техніки», – наголосив начальник розвідувального управління Сухопутних військ Андрій Мельник.

Відваги мало – потрібні навики

Розвідник має професійно володіти різними навиками – ведення рукопашного бою, технічними засобами розвідки, інженерно-саперними, різними видами зброї, керувати бойовими машинами, а ще йому потрібні витривалість, вміння вижити у різних умовах, важливо відчувати поруч побратима, який готовий прийти на допомогу, зауважив військовий інструктор Олег Кузмінський, який у 2014 році пішов захищати свою країну у складі «Правого сектора», у 2015 році був поранений і втратив ногу, але повернувся у лави Збройних сил України, згідно з наказом міністра оборони.​

Відваги мало на війні, треба знати науку, враховувати все, щоб не допустити помилок і втрат

«Враховуючи те, що у нас є втрати, ми стараємось вкладати більше бойового досвіду, щоб військовослужбовці розуміли, куди і чого йдуть, вчимо їх на наших помилках, щоб вони їх не допускали і вдалось більше врятувати життя. Бо дуже багато хоронимо бійців. У 2014-му загинув мій друг, з яким ми росли разом і тоді я зрозумів, що мушу йти служити і вчити хлопців. Відваги мало на війні, треба знати науку, враховувати все, щоб не допустити помилок і втрат. Зараз, у порівнянні з 2014 роком, поліпшилась професійна основа армії, на людей не чиниться тиск і вони обирають свій шлях», – говорить Олег Кузмінський.

Кращий розвідувальний взвод Сухопутних військ змагатиметься з 20 серпня за звання кращого взводу Збройних сил України. Військовий вишкіл базується на стандартах військ НАТО.