Садовий відкупився від «львівського майдану» – 100 тис. грн кожному бійцю АТО

logo


4-26-2Два тижні на Площі Ринок стоїть наметове містечко вояків, які вимагають передбачені законом земельні ділянки

Замість того, щоби ухвалити чіткий документ про надання землі учасникам АТО-вихідцям зі Львова, влада намагалася протягнути через Львівську міськраду «ухвалу-мильну бульбашку». Проти цього виступили самі бійці та домоглися перерви в засіданні ЛМР, пише Вголос.

28 вересня мерія затвердила ухвалу «Про захист інтересів Учасників АТО, вихідців зі Львова». Цим документом міська влада звертається до ЛОДА з проханням виділити 48 гектарів землі для територіальної громади Львова (яка мала б бути призначена для учасників АТО).

Землю просять виділити у с. Зимна Вода, причому не на потреби учасників АТО, а територіальній громаді Львова.

«Громада Львова не може бути розпорядником земель сільськогосподарського призначення. Механізм, передбачений ухвалою, не дає можливості забезпечити учасників АТО землею, а лише ускладнить процес отримання ними земельних ділянок у спосіб, який передбачений законодавством. Закон чітко визначає порядок отримання земельних ділянок у власність всіма категоріями населення, зокрема учасниками бойових дій», – коментує юрист Роман Височанський.

Більше того, незрозуміло, кому саме хочуть передавати землю, адже немає чіткого списку і порядку видачі ділянок.

У свою чергу, в ЛОДА у відповідь на дану ухвалу зазначають:

«Львівська міська рада  в порушення вимог актів законодавства у сфері регулювання земельних відносин неправомірно ініціює передачу таких земель в її розпорядження. Запропонований Львівською міською радою механізм реалізації прав учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками не лише не дасть можливості забезпечити вказану категорію осіб землею, але й ускладнить процес реалізації права на землю у встановлений законодавством спосіб».

Експерти кажуть, що такий механізм передачі землі затягнеться на довгий період часу. Адже у документі ЛОДА, що є відповіддю на ухвалу, йдеться про наступне: «Із наведеного вбачається, що передача земельних ділянок у власність територіальної громади м. Львова можлива лише за рахунок розширення меж міста, після проведення відповідної процедури, а саме: погодження такого проекту ЛОДА і у подальшому погодження ВРУ, після якої ЛМР буде належним розпорядником даної землі».

Такий механізм передбачає затягування передачі землі на роки.

Проте, бійців АТО така ситуація не задовольняє. Вже майже 2 тижні під ЛМР на Площі Ринок стоїть наметове містечко вояків, які вимагають передбачені законом земельні ділянки. До протесту долучились активісти зі Львівської обласної спілки соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих, ВПВ «Патріот», УСУ АТО, ЦК «Азов», УНСО, ГО «Розвиток Громади» та інші небайдужі мешканці міста.

Водночас 4 жовтня стало відомо, що деякі військові АТО, які брали участь у протесті, пішли на компроміс з владою: замість земельних ділянок вони погодились взяти по 100 тис. гривень. За словами співорганізатора пікету, бійця Сергія Дячишина, такий механізм працює в столиці.

Також бійці закликали владу міста сприяти процесу будівництва будинку на вул. Під Голоском  для сімей загиблих учасників АТО, інвалідів та дітей-сиріт. І третій пункт, який висунули бійці: сприяти виділенню землі в околицях Львова тим хлопцям, які відмовляться від коштів, а також розробити відповідний  прозорий механізм на майбутнє. Ці пропозиції закріплені в новій доопрацьованій ухвалі, яка стала результатом тривалих перемовин.

У свою чергу, мер Львова Андрій Садовий заявив, що ЛМР планує закласти на 2017-2020 рік 400 мільйонів гривень, зокрема, щороку надавати по 100 мільйонів гривень на компенсацію учасникам АТО.

Також стало відомо, що мер Львова вже звернувся до Держгеокадастру щодо виділення землі за межами міста. Окрім того, в новому документі заклали вже на цей рік 10 мільйонів гривень для компенсації бійцям.

Залишити коментар