“Сауна” на колесах: яка температура в салоні львівських маршруток

logo


Упродовж наступних п’яти хвилин сонце взялося нещадно припікати, тож о 15:57 вирішуємо вийти на зупинці, що розташована на перехресті Зеленої – Шота Руставелі. Стовпчик термометра завмер на позначці 37 градусів тепла.

***

Зазначимо, що при температурі вище +30 градусів люди не лише відчувають фізичний дискомфорт, але й ризикують власним здоров’ям. Серце у такому режимі працює інтенсивніше, частішає пульс, розширюються судини. Окрім цього, у спеку змінюється й психологічний стан людей, які стають більш агресивними, тривожними, у них з’являється безсоння.

Чи захищені пасажири по закону? Не зовсім. Наразі немає чітких правил щодо перевезень пасажирів у міському транспорті з обов’язково увімкненими та в принципі наявними кондиціонерами (влітку) та обігрівачами (взимку).

Читайте також: Сайт 032.ua виміряв температуру у львівських тролейбусах: що з цього вийшло

У грудні 2017 року у Верховній Раді зареєстрували проект Закону №7468, який передбачає внесення змін до КУпАП та покращення якості перевезнь у громадському транспорті. Зокрема, відсутність кондиціонерів та навіть термометрів у салоні могла б стати підставою для того, щоб оштрафувати перевізника на 80 – 100 неоподатковуваних мінімумів, що в еквіваленті становить 1360 – 1700 гривень.

Законопроект вносили на порядок денний сесії торік, але у вересні 2018 року його зняли з рогляду. Тож наразі похвалитися подорожами з комфортом можуть лише пасажири літаків чи потягів.

***

Редакція сайту 032.ua уже третій рік поспіль проводить експерименти з вимірюванням температури в салонах громадського транспорту. Червнева пора – найбільш прохолодна для пасажирів автобусів, трамваїв та маршруток, а ось справжнє пекло починається наприкінці липня – серпня. Тоді термометр може показати 40 і більше градусів тепла у салоні громадського транспорту.

Читайте також: Сайт 032.ua виміряв температуру у львівських трамваях: що з цього вийшло

*Примітка: для експерименту ми використовували звичайний вуличний термометр, який може придбати кожен львів’янин у найближчому магазині товарів для дому. Виробник – Україна, місто Харків, компанія “Шатлигін і Ко”. Завод-виробник був заснований 1993 року як приватне підприємство, має великі виробничі потужності, випускає вимірювальні прилади технічного і побутового призначення.

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ТА ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ