Соліст Львівської опери розповів про життя на війні

logo


Соліст Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Ігор Міхневич розповів про свій досвід на передовій. Зараз артист змінив мікрофон на зброю, а також навчився рятувати побратимів.

Спів він закинув, а в театр тепер заглядає лише під час відпустки. Про це зірка вистав “Запорожець за Дунаєм”, “Дон Паскуале”, “Любовний напій”, “Кармен”, “Дон Жуан” та інших розповів “Суспільному”.

На війну Ігор Міхневичпішов у березні 2022 року, коли отримав повістку. Він був готовий як до повномасштабного вторгнення РФ, так і до служби.

“Ми, артисти, маємо таку чуйку. Була антитерористична операція. Вона не могла тривати вічно. Я розумів, що Росія не зупиниться на тому. Я не підлягав бронюванню. Тому я готувався. Прийшов у військкомат. Але там деякий час не знали, куди мене скерувати. Повозили по різнихчастинах, місця вже всі були зайняті. І зрештою втулили у піхотний стрілецький батальйон”, – розповів співак.

Він став стрільцем-санітаром, тому брав участь у боях з ворогами України та рятував поранених військових. Про втрати українець згадує з болем.

“Перший бій… На жаль, на жаль, не забувається. Ворог був за 25 метрів від нас. Це був стрілецький бій. В тому бою всі залишилися живі та цілі. А вже за кілька днів, на жаль, у нас були перші загиблі”, – сказав артист.

Ігор Міхневич витягував поранених і загиблих із згорілої техніки, ніс кілометрами до місця, де їм могли надати допомогу, та підтримував після поранень.

“Людину нести на ношах важко. А загиблого – ще важче. Добре, коли поранений щось говорить, скаржиться, що болить. Це означає, що він при пам’яті, ти можеш визначити його стан. А він висловлює все, що думає, слова не підбирає, свариться на тебе. Пораненіна тебе злі й недобрі. Але ти знаєш, що ти рятуєш його життя”, – додав герой.

Раніше OBOZ.UA писав, що білоруський актор Павло Вишняков зізнався, з якими проблемами зіткнувся в Україні.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!