Співробітнику СБУ повідомили про підозру у перевищенні повноважень, яке призвело до багатомільйонної розтрати

logo


image

Слідчі Держбюро розслідувань повідомили про підозру слідчому Служби безпеки України у Львівській області, який своїм рішенням спричинив розтрату дорогоцінних металів на суму 8,5 мільйонів гривень. Правоохоронцю було повідомлено про підозру у середу, 6 січня.

У ДБР розповіли, що співробітник СБУ безпідставно прийняв рішення про передачу ювелірних виробів із золота та срібла вагою понад 24 кг, вилучені у громадянина України в Міжнародному аеропорту “Львів” у листопаді 2018 року. Дана дія правоохоронця не вкладалося в рамки його повноважень і призвело в подальшій розтраті “ювелірки” у вигляді брухту громадянином, якому слідчий повернув вироби. Вартість виробів з дорогоцінних металів у брухті склала 8 650 715 гривень.

Повідомляється, що у разі доведення вини слідчому в особливо важливих справах одного з відділень слідчого відділу Управління Служби безпеки України у Львівській області загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Раніше у Львівській області вручили підозру колишнім чиновникам ОДА в розкраданні 3,2 мільйона гривень коштів обласного бюджету. Вони налагодили схему на будівництві дитячої туристичної бази та двох амбулаторій первинної медицини та первинної медичної допомоги в сільській місцевості.

Також повідомлялося, що слідчі Державного бюро розслідувань України у Львові направили до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який здійснює професійну діяльність у сфері технічного нагляду. Підприємець, маючи відповідний кваліфікаційний сертифікат, не виконав свої повноваження, чим завдав збитків більш ніж на 4 мільйони гривень.