Стрілковий годинник при вході та перші перони: як виглядав вокзал у Львові на початку ХХ століття

logo


Головний залізничний вокзал Львова – це справжня візитка міста з давньою історією та своєю архітектурною унікальністю. Цікаво, що сучасна будівля є вже другою за свою історію вокзальною спорудою. Ще у 1858 році цісарсько-королівське Привілейоване товариство Галицьких залізниць імені Карла Людвіга отримало концесію на будівництво вокзалу у Львові.

Новини.LIVE натрапило на світлини спорудження вокзалу та його перших пасажирів. Фото опублікував сайт “Фотографії старого Львова”.

Фото вокзалу початку ХХ століття

Будівництво вокзалу велося на заболоченому узгір’ї. Відкриття відбулося одночасно з відкриттям руху Галицькою залізницею імені Карла Людвіга на ділянці Перемишль — Львів 4 листопада 1861 року. О 14:30 прибув перший потяг у складі паротягу “Ярослав”, двох пасажирських вагонів та чотирьох платформ.

Львів, вокзал, 1902

Львів, вокзал, 1902

У 1892 році залізниця стала власністю держави. Це пришвидшило притік інвестицій, відповідно, і будівництво нових ліній. Це поставило питання про будівництво у Львові нового залізничного вокзалу, адже наявний не справлявся із пасажиропотоком, що зростав. Будівництво було розпочато у 1902 році на місці старого вокзалу. Основним елементом оформлення головного вестибюля був вітраж “Архангел Михаїл” з панорамним видом Львова на тлі. Вокзал було відкрито 26 березня 1904 року і він був одним з найсучасніших у Європі.

Львів, вокзал, 1902

Львів, вокзал, 1902

Львів, вокзал, 1902

Львів, вокзал, 1902

Більше новин про історію Львова у фото

Давнім львів’янам завжди подобалися лижі. У 20 столітті не було чимось дивним побачити людину у місті, яка пересувається саме таким способом. Старі світлини з’явились у мережі.
Пасаж Міколяша був першою у Львові масштабною будівлею торгово-розважального комплексу, її площа сягала 5 700 м кв. Тут працювали магазини, модні салони, перукарні, кав’ярні, кінотеатри, аптека та інші заклади. Зруйнувала пасаж німецька бомба, яка впала у 1939 році. Новини.LIVE віднайшло світлини пасажу Міколяша до його руйнації.
Зима завжди додає особливого шарму Львову. Зимові пейзажі особливо захоплюють. Лапатий сніг зачаровує. Трішки магії у час, коли йде війна. У мережі з’явилися фото засніженого Львова у 1941 році.