Студент з Львівщини виборов «золото» на Міжнародній олімпіаді з астрофізики та астрономії. Фото

logo


Вкінці листопада у Колумбії відбулась Міжнародна олімпіада з астрофізики та астрономії, у якій представники української команди вибороли 9 медалей. Як тоді повідомили, золоту нагороду для України здобув лише Святослав Лушней.

Про це повідомив Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Водночас напередодні з’ясувалось, що оргкомітет міжнародної олімпіади знайшов помилку і перерахував усі бали. Таким чином,  українська команда по праву отримала ще одну золоту медаль.⠀

«Виявилось, що у нашого срібного переможця Олександра Козака – таки золота медаль.. Олександр торік закінчив Львівський фізмат ліцей. Гадаю, помилка вкралась, адже спрацював людський фактор, однак добре, що організатори звернули на неточності увагу. В Олександра Козака найкращий результат серед всіх українців. Офіційно в нього золото», – розповів вчитель ЛФМЛ Микола Петрунів.

Варто зазначити, що під час Олімпіади учасникам довелося розв’язати 15 задач теоретичного туру, 2 об’ємні задачі практичного туру, що пов’язані з аналізом даних, та виконати завдання спостережного туру, який цього року проводився у програмі для спостережень за Сонцем та у віртуальному планетарії.

Нагадуємо,  наступного року Олімпіада відбудеться в Україні, орієнтовно у середині серпня 2022 року.

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!