Тільки для пацієнтів із COVID-19: одну із лікарень Львова можуть перепрофілювати

logo


8-му міську лікарню за потреби можуть перепрофілювати та приймати у медзакладі тільки пацієнтів із COVID-19. Про це Суспыльному розповів керівник 8-ї міської клінічної лікарні Василь Трунквальтер.

Поки такої потреби немає, але кисневу систему в медзакладі постійно розширюють. За потреби, після перепрофілювання, лікарня зможе прийняти 365 пацієнтів.

У відділенні мікрохірургії ока 8 міської лікарні лікують тих пацієнтів, які вже мають негативний ПЛР-тест, але потребують доступу до кисню. Зараз там перебуває 21 хворий. У цьому відділені є 33 точки доступу кисню.

Тільки для пацієнтів із COVID-19: одну із лікарень Львова можуть перепрофілюватиСуспільне Львів

Тільки для пацієнтів із COVID-19: одну із лікарень Львова можуть перепрофілювати

“14 це хворі, які потребують кисневу підтримку, на жаль, вони вдома ще не можуть бути повністю без кисню, а кисневі концентратори теж не всім доступні”, — розповідає завідувачка відділення Лідія Горбач.

У лікарні загалом є майже 160 кисневих точок та 12 концентраторів. Цю систему розширюють.

“У хірургічному корпусі будемо заводити додаткові кисневі точки і в терапевтичному будем добавляти 100 точок – 109 точок. Якщо буде надзвичайна ситуація в місті, то лікарня готова повністю перейти – перепрофілюватися під надання допомоги хворим з коронавірусною хворобою. Хворі, які лежать не з підозрою — будуть дуже швидко згруповані або виписані на амбулаторне лікування, якщо така буде можливість, або переведені в лікарню швидкої медичної допомоги”, — каже керівник 8-ї міської лікарні.

Потреби у перепрофілюванні інших корпусів поки немає, каже Василь Трунквальтер. Для хворих на коронавірус виділили 250 ліжок, заповнені — 107. Зараз у лікарнях Львова є 562 людини хворі і з підозрою на коронавірус.

Хворих на COVID-19 у Львові приймають 5 лікарень.

Що відомо

На ранок 2 грудня на Львівщині підтверджено 47 477 випадків інфікування коронавірусом, з них 1276 — летальних.
На Львівщині створять комісію для перевірки киснезабезпечення та системи енергозбереження у медзакладах області. Про це під час брифінгу повідомив директор обласного департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.
Ввечері, 27 листопада, через відсутність електропостачання у реанімації Жовківської районної лікарні загинули двоє пацієнтів, які були підключені до ШВЛ.
Причиною смерті пацієнтів віком 61 та 66 років стала дихальна недостатність. Правоохоронці встановили, що через відсутність світла апарати ШВЛ не працювали годину двадцять хвилин.
У лікарню, де через відсутність світла померли двоє пацієнтів на ШВЛ, відправили комісію — МОЗ.
Обласна комісія, яка працювала в Жовківській лікарні, рекомендує звільнити директора лікарні та його заступників.
Пізно ввечері 20 листопада у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих, де лікують хворих на коронавірус, стався збій у системі подачі кисню. Із лікарні евакуювали 21 пацієнта.