Цей день в історії. 3 травня у Львові запрацював кінний трамвай

logo


3 травня у світі відзначають Всесвітній день свободи преси, День Сонця та сонячної енергії, День кондитера, в Польщі та Японії – день конституції, а в США – день кексів з малиною та шоколадного крему.

The Page нагадує, які історичні події відбулися 3 травня в Україні та світі.

У 1783 році російська імператрицяКатерина II своїм указом заборонила селянам Лівобережної України та Слобожанщини переселятися з місць останньої ревізії. Так відбулося закріпачення селян України.

Цей день в історії. Що відбувалось в Одесі 2 травня 2014 року

У 1791-му Великий Сейм Речі Посполитої прийняв так звану Конституцію 3травня. Вона стала другою в Європі після Конституції Пилипа Орлика 1710 року і третьою у світі після Конституції США 1787-го. У Польщі цей день відзначається як національне свято.

3 травня 1880 року у Львові почав працювати кінний трамвай

У 1880-му був відкритийперший в Україні львівський кінний трамвай, а за два дні була введена оплата проїзду.

3 травня 1880 року у Львові почав працювати кінний трамвай

3 травня 1880 року у Львові почав працювати кінний трамвай

Quote«Львівський трамвай розпочав 5 травня правильний рух поквитках з площі Митної до казарм Фердинанда. Кожні 9 хвилин від’їжджає вагон від переду казарм. П’ять вагонів будуть їздити 19 разів щодня, отже 95 разів можуть сідати пасажири на станціях, де зупиняється вагон. Спочатку всі вагони трамвая були у всякій порі дня битком набиті. Зрештою, більшість сідала з цікавості, – писала газета «Діло».

Тоді працювали дві лінії: головний залізничний вокзал — вулиця Городоцька — площа Митна і головний залізничний вокзал — Підзамче.Трамваєм користувалися в середньому 1,87 млн пасажирів на рік. Згодом кінний трамвай розширився до 105 коней та 37 пасажирських і 3 вантажних вагонів, які були виготовлені у Граці (Австрія). Темно-коричневі вагони мали білі написи Tramway Lwowski з червоною облямівкою.

Середня швидкість руху транспорту становила 6,4 км на годину — трохи скоріше за пішоходів, квиток коштував 15 центів, а місячний проїзний — 3 злотих.

3 травня 1880 року у Львові почав працювати кінний трамвай. На фото з ФБ Андрія Білого — вагон першої «конки» в депо

3 травня 1880 року у Львові почав працювати кінний трамвай. На фото з ФБ Андрія Білого — вагон першої «конки» в депо

У 1947 році набула чинності нова післявоєнна конституція Японії.

У 1978-му був відправлений перший електроннийспам: маркетинговий представник Digital Equipment Corporation відправив на кожну адресу ARPANET на західному узбережжі Сполучених Штатів масову комерційну розсилку.

У 1991-му у столиці Намібії була підписана так звана «Віндхукська декларація», яка закликала уряди держав світу забезпечувати свободу преси і її демократичний характер. За рішенням ЮНЕСКО 3 травня стало Всесвітнім днемсвободи преси.

3 травня 2014 року створений батальйон «Айдар»

10 років тому, 3 травня 2014 року, був створений добровольчий батальйон «Айдар», сьогодні – 4 окремий штурмовий батальйон «Айдар» Сухопутних військ ЗСУ.

Перша операція «Айдару» відбулась вже 22 травня вСтаробільську. Тоді добровольці з Луганська, Ровеньків, Антрацита і інших регіонів України розгромили і взяли в полон російських найманців, які кілька днів блокували пересування української військової техніки в бік Луганська.

Під час виборів президента України 25 травня 2014 року «Айдар» забезпечував порядок на виборчих дільницях під Новоайдаром та у місті Щастя.

Приєднуйтесьдо нас в соцмережах!