У 2018 році на Львівщині прогнозують зростання ВВП на 2-3%

logo


А зростання індексу виробництва промислової продукції заплановано лише на 4%.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту бюджету Львівської області на 2018 рік.

Як зазначено у документі, у проекті бюджету основну частку в доходах загального фонду становитимуть надходження податку на доходи фізичних осіб – 80,2%. Загалом у 2017 році цього податку надійде, за очікуваними даними, 1313142 тис грн, що становитиме лише на 3,1% більше.

За разрахунками, зростання ВВП на 2-3% вдасться досягти за рахунок галузей, зорієнтованих на внутрішній ринок (роздрібна торгівля, будівництво, харчова промисловість, сільське господарство), та експортоорієнтованих галузей: машинобудування, текстильна промисловість.

Порівняно з 2017, наступного року на Львівщині прогнозують зростання індексу виробництва промислової продукції лише на 4%.

Очікуваний обсяг реалізації промислової продуції у 2018 році становитиме 80,9 млрд грн. Також наступного року експорт та імпорт товарів в області має зрости на 10%.

Також протягом 2018 року на Львівщині прогнозують збільшення на 5% кількості суб’єктів малого підприємництва. Відтак, наступного року в області має бути 4 830 малих підприємців.

Також у документі йдеться про проблеми в економіці, які не дають розвиватись Львівщині: “Ключовими проблемними питаннями, які перешкоджають подальшому розвитку області, у 2017 році залишаються недостатній розвиток виробництва з високою доданою вартістю, детінізація економіки, модернізація шахт ДП “Львіввугілля”, фінансування дорожнього господарства, недостатність коштів місцевих бюджетів на оплату праці, екологічні питання”.

Нагадаємо, у 2017 році на Львівщині відкрили або розширили свої виробничі потужності 27 підприємств, на яких створили 7000 робочих місць.