У Буську на Львівщині реставрують 300-річну дерев’яну церкву Св. Параскеви

logo


На Львівщині завершують реставрацію дерев’яної церкви Св. Параскеви. Храм збудований у 1708 році і є пам’яткою національного значення. Його ремонт тривав два роки. Відкриття храму після реставрації заплановане на 12 серпня. Про це інформує Буська райдержадміністрація.

Протягом цього часу у споруді замінили підвалини, майже третину прогнилих брусів, повністю відреставрували до автентичного вигляду бабинець, замінили покрівлю, зробили підлогу, привели до ладу внутрішні стіни.

Під час заміни підлоги у храмі будівельники знайшли складаний литий бронзовий нагрудний хрест-складень (т.зв. «енколпіон»), попередньо датований періодом XII-XIII ст. Хрест складається із двох окремих частин і призначений для зберігання священних реліквій – іноді мощей святих.

24 липня експертна комісія оглянула храм, оглянула роботи і внесла свої зауваження до підрядника.

«Відтак орієнтовною датою відкриття церкви після реставрації визначили 12 серпня. До цього часу мають завершитися всі роботи, проведено благоустрій території та встановлено огорожу», ‒ запевнили у РДА.

Замовником реставраційних робіт був департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації. Виконавцем ‒ КП «Центр Комплекс».

фото Буської РДА

Додамо, що церква святої Параскеви у Буську – пам’ятка архітектури національного значення. Дата її будівництва вважається 1708 рік, однак перша згадка про неї була у поборовому реєстрі за 1507 р. У 1860 році парохом церкви став о. Омелян Петрушевич, батько президента ЗУНР Євгена Петрушевича.