У Червонограді мерія віддає в концесію теплоенерго, а його мільйонні борги залишає собі

logo


У Червонограді протестують проти концесії місцевого теплокомуненерго. Міська рада хоче віддати його у приватне користування на 49 років, але понад 100 млн грн боргів залишає собі. Сплачувати їх міському бюджету доведеться аж 8 років. Справою займаються правоохоронні органи.

Ще з літа 2015 року всі рахунки «Червоноградтеплокомунерго» арештовані. Підприємство має боргів майже на 113 млн грн.

«Підприємство не може здійснювати будь-яку діяльність. На сьогодні ми працюємо лише за рахунок допомоги Червоноградської міської ради. Вона виділяє кошти на паливно-мастильні матеріали, було виділено близько1 млн грн на підготовку до роботи в зимовий період», – пояснив директор «Червоноградтеплокомуненерго» Степан Дмуховський.

Аби не обтяжувати бюджет, підприємство вирішили віддати теплоенерго у концесію. Та це викликало обурення багатьох червоноградців.

«Фірма, яка приходить концесіонером на 49 років, забирає таке потужне підприємство, балансова вартість якого дуже велика, не платить місту ні однієї копійки, ні однієї гривні. Забирає підприємство, але забирає підприємство без боргів. Борги має сплачувати місто. А це кожного місяця 1,7 тис. до 2020 року місто має сплачувати», – обурюється депутат Львівської облради від Червонограда Ігор Грабінський.

До того ж, додають, майбутній концесіонер, який виграв конкурс, – сумнівний.

«Він сказав на комісії: ми створені під то, щоби взяти вашу котельну в концесію. Питаємося його: ви гроші маєте? Не маєте. Ви борги берете? Не берете. То чого йдете? У статутному фонді концесіонера лише 1 млн грн. Тобто виходить, що ми знайшли інвестора, який буде шукати інвестора. Місто обурене дуже тим. Зібрано 8 тис. підписів», – заявив депутат Львівської обласної ради від Червонограда Володимир Ткачик.

Міський голова ж каже, дотувати тепловиків постійно бюджету не під силу, тому концесія – єдиний вихід не втратити підприємство.

Що ж до інвестора, то, його, мовляв, обирала комісія, до якої мер не входив.

«Це канадієць, українського походження, який до нас приїжджав і запевнив усіх, що це його проблема, де взяти кошти. Чи це будуть кредитні, чи це будуть його особисті – це його питання. Чому саме таке рішення прийняла конкурсна комісія? Це треба питати кожного члена конкурсної комісії», – зазначив міський голова Червонограда Андрій Залівський.

Конкурсом на концесіонера зараз займається суд. Позов подав депутат Володимир Ткачик. До рішення феміди міська рада не має права укладати договору з переможцем конкурсу.

«У провадженні слідчого управління Червоноградського відділу поліції перебуває кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовими особами Червоноградської міської ради під час прийняття судового рішення. Триває досудове розслідування», – повідомив заступник керівника Червоноградської прокуратури Віталій Плекан.

Противники концесії також звернулися до Львівської обласної ради з проханням вивчити ситуацію на Червоноградському теплоенерго.

«Треба зробити фінансовий і господарський аудит. Обов’язково. Також треба погасити борги держави перед підприємством. Сьогодні це підприємство є взагалі без державної уваги», – наголосив голова комісії з питань ПЕК Львівської обласної ради Михайло Сидорович.

Та більшість депутатів облради проголосувала проти створення комісії. Відтак активісти обіцяють приїхати з пікетом на наступну сесію.