У директора компанії, в якої Міноборони виграв справу на 1,5 млрд гривень, hromadske виявило дві нові машини

logo


Toyota Camry, на якій поїхав Юрій Збітнєв після зустрічі з розслідувачами hromadske

Директор компанії «Львівський Арсенал» Юрій Збітнєв після зустрічі з розслідувачами hromadske сів у машину Toyota Camry 2022 року випуску. Цей автомобіль зареєстрований на водія бізнесмена і був куплений у березні 2023 року — одразу після того, як «Арсенал» зірвав контракт із Міноборони.

Про це з’ясували журналісти hromadske.

Напитання, чи купував Збітнєв це авто, він відповів, що це не його машина: «Яку автівку? Я не купував “тойоту”, я не купував яхт, машин, квартир». Справді, цей автомобіль зареєстрований на водія бізнесмена, і був куплений у березні 2023 року — одразу після того, як «Арсенал» зірвав контракт із Міноборони.

Директор компанії «Львівський Арсенал» Юрій Збітнєв вперше прокоментував свій зірваний контракт на мінометні міни зМіноборони. Жодної міни по цьому контракту досі не доставлено. Сьогодні Міноборони повідомило, що остаточно виграло суд на більш ніж 1,5 млрд грн по цій справі pic.twitter.com/SerWnPnKoq

— hromadske (@HromadskeUA) January 26, 2024

Крім цієї машини, у Збітнєва є також Audi Q7, записана безпосередньо нанього. Ця автівка теж куплена на початку 2023 року. 

Нагадаємо, восени 2022 компанія «Львівський Арсенал» уклала контракт із Міністерством оборони на €36 млн на постачання 100 тисяч мінометних мін із Хорватії, і отримала 97% передоплати. Партнерами «Львівського Арсеналу» були словацька компанія Sevotech і хорватська WDG promet. «Львівський Арсенал» сплатив цим компаніям близько €12 млн передплати, хоча вони не мали ліцензій на закупівлю боєприпасів у Хорватії. Жодної міни по цьомуконтракту досі не доставлено.

Збітнєв уперше прокоментував журналістам hromadske зірваний контракт на мінометні міни з Міністерством оборони України: «Ми зараз із Міноборони будемо спільно вирішувати [як повернути] цю передоплату, а всю решту все-таки доцільно повернути державі, і використати на якісь більш доцільні цілі. Тому я вважаю, що я цей мільярд радше зберіг, ніж я його витратив».  

Сьогодні Міністерство оборони повідомило, що остаточновиграло суд за позовом проти «Львівського Арсеналу» у справі щодо контракту по мінах. Загальна сума коштів, які підлягають стягненню — понад ₴1,5 млрд. Але від загальної суми, яку отримав «Арсенал» у нього лишилося тільки 65%. Решту грошей доведеться повертати з-за кордону. Саме за ці кошти хорватські партнери Збітнєвакупили собі збанкрутілий завод боєприпасів в Боснії і Герцеговині.

читайте більше у нашому розслідуванні