У «Дзизі» експериментальний «Міні-текстиль» розміром 20×20×20 сантиметрів

logo


В мистецькому об’єднанні «Дзиґа» – проект «Міні-текстиль 2017». Це тридцять шість учасників. Понад шістдесят робіт. І не лише класичних – гобеленів. Тут і колаж, квілт, скульптурні композиції. Все, що було створене за останній рік.

«Я обрамила чорно-білу фотографію своєї мами. Зробила, як ретрознімок. З валяної вовни у мене рамка. Виглядає загалом, наче сторінка з фотоальбому. Свою маму майже весь час роблю в своїх роботах. Маю чимало присвят батькам. Як і всі діти, люблю своїх батьків», – розповіла учасниця виставки з Києва Наталя Пікуш.

На виставці роботи авторів з Коломиї, Косова, Рівного, Луцька, Києва, Полтави, ну, і, звичайно, Львова. Половина з них – від молодих митців. Решта – вже знаних. У доробках «метрів текстилю» – повчання.

«Я зробила доробок під назвою “Головне – ярлик”. Це мій протест в теперішньому часі. Бо, як на мене, ярлик не є головним, але зараз інші цінності в суспільстві. Я висміюю їх», – пояснила співорганізаторка і учасниця виставки Ольга Парута-Вітрук.

Виставку влаштовує секція художнього текстилю Львівської спілки художників. Загалом історія міні-гобелену стартувала ще з експозицій в швейцарській Лозанні в 1972 році. Туди автори разом з фотографіями виробів мусили надсилали міні-взірець доробку. Та ці зразки вже виглядали як готові мистецькі роботи – так виник міні-гобелен. Перша ж львівська виставка відбулася у 1985 році в Етнографічному музеї.

«Міні-текстиль є порталом для багатьох учасників у великий текстиль. Бо маленькі форми дозволяють більше експериментувати. Художники, які бояться вийти у великі форми, починають з маленьких форм», – додала співорганізаторка і учасниця виставки Наталя Шимін.

Потрапити в міні-світ текстилю можна буде впродовж двох тижнів, до 8 листопада.