У львівський музей просто неба перевезуть столітню хату з Полісся (Фото)

logo


МІСТО

Змонтувати її  планують весною 2022-го року

Усі фото: Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Хату 1920-х років із села Соломир, що на Рівненщині, перевезуть у  Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Детальніше про це у коментарі Galnet розповів заступник директора з наукової роботи музею Сергій Ципешев.

Цей об’єкт уже обговорила науково-методичну рада музею. Відтак, вирішили поїхати у село Соломир та докладно дослідити хату. Під час першого виїзду розчистили територію довкола об’єкта та розпочали маркування конструктивних елементів. Під час другого – розчистили стіни всередині та завершили маркування конструктивних елементів, – каже Сергій Ципешев.

Зараз планують третій виїзд. У межах якого хочуть розібрати та перевезти об’єкт у музей. Монтаж та збірку хати планують здійснити весною 2022-го року.

Виникли суперечності щодо ґанку та вікон житла. Наразі складно знайти об’єкти з оригінальними вікнами чи дверима. Це зумовлено тим, що мешканці таких об’єктів сприймають їх не як народну цінність, а як звичайне помешкання. Тому вони підлаштовують його під себе, роблять зручнішим та  перероблять вікна, двері чи ґанок. Архітектори намагатимуться відтворити їхній первісний вигляд – початку ХХ століття,  – пояснює Сергій Ципешев.

Це перший об’єкт із якого ми почнемо створення етнозони «Полісся» у Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького. Крім того, у нас є напрацювання щодо інших об’єктів. Вони розташовані недалеко від Зарічненського та Сарнецького районів. Деякі можна датувати навіть кінцем XIX століття, – додає Сергій Ципешев.

Основна складність, за словами науковця, полягає в тому, що люди не завжди хочуть віддавати такі об’єкти у музей. Частіше вони зацікавлені в тому, щоб продати будівлю разом із землею. Це значно сповільнює процес роботи.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.