У Львівському оперному театрі за 111 мільйонів гривень модернізують сцену

logo


МІСТО

Устаткування сцени настільки застаріле, що є небезпечним для використання

Фото: Руслан Литвин

У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької капітально модернізують сцену. Від часу будівництва театру, 1900-го року, досі її капітально не оновлювали, лише замінювали певні елементи. 

Львівська національна опера – перлина не лише Львова, але й України. Це останній театр, який побудували за Австро-Угорщини. На той час він був передовим за технічними якостями: уперше театр освітили за допомогою електрики, сцена мала плунжерну побудову, тобто вона складається зі сегментів, які можуть опускатися та підніматися, бути під кутом тощо. Модернізація саме сценічного обладнання витримує у середньому 20-25 років. Сцену частково замінювали, але капітального оновлення вона не знала, – пояснює Galnet гендиректор та художній керівник закладу Василь Вовкун.

Фото: Руслан Литвин

Для огляду сцени та консультації щодо подальших дій приїжджали фахівці з Німеччини. За їхніми словами, устаткування настільки застаріле, що є небезпечним для використання. 

Якщо розглядати проблеми: застарілий стан устаткування верхньої механізації сцени призводить до незадовільних технічних можливостей для сучасних тенденцій створення оперних постановок. Зношений стан обладнання механізації сцени призводить до побічного звукового супроводу під час роботи, що порушує естетику діяльності театру. Електромеханічне обладнання верхньої механізації сцени перебуває в експлуатації 35 років, у той час як рекомендований термін – 15. Зростає частота виходу з ладу його елементів, що може призвести до втрати частини функціоналу верхньої механізації сцени, – додає Василь Вовкун.

У межах робіт мають оновити комплекс сценічної механіки, планшет сцени, сценічні підйомники, замінити світлове та звукове обладнання, меблі, сценічні підйомники, виготовити та встановити сучасний пульт, замінити місцеві пульти керування, електричні шафи тощо.

Фото: Стефанія Олійник

Модернізація сцени дозволить розширити репертуар театру, урізноманітнити заходи, залучити більшу кількість аудиторії та загалом вивести події на рівень світових стандартів.

Загальна вартість оновлення становить 111 мільйонів гривень. Їх виділять у межах Державного інвестиційного проєкту. Цього року для виконання робіт використають 40 мільйонів. Роботи почали у листопаді. Завершити їх планують у вересні-жовтні 2022-го.

Роботу театру планують призупинити мінімум на три місяці – з липня по вересень. Як пояснив Василь Вовкун, липень визначений як місяць відпусток, а у серпні-вересні театр працюватиме на інших майданчиках.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.