У Львові 11 художників розписують вуличну галерею на Замарстинівській (Фото)

logo


Усі фото: Galnet

У львівській вуличній галереї «Lviv street gallery», що на Замарстинівській, 29, реалізовують проєкт «Незалежно/Вихід». Одинадцять художників створюють роботи, репрезентуючи власний погляд на тезис «Незалежно/Вихід». Стріт-артисти спробують промаркувати точки опори у понятті власної свободи.

Художник, куратор проєкту Сергій Радкевич розшифрував Galnet його назву: 

«Незалежно» – ідея швидше на концептуальному рівні. Вона переслідує поняття існування самого художника як незалежного організму, який дуже часто може створити щось незрозуміле для пересічного громадянина. Форма вуличного художника досить незалежна, адже часткового анархічна у проявах, не завжди залежить від бюрократії. – Пояснює художник.

Окрім того, поняттям «незалежно» автори апелюють до поняття незалежності України. Художникам, які беруть участь у проєкті, від 27 до 35 років. Вони є однолітками відновлення незалежності нашої держави. 

Роботи досить свіжі, яскраві, дивні для глядача. Ми хочемо показати, що держава також досить молода і можливо не все зрозуміло, що відбувається, але це все процес,  – додає Сергій Радкевич.

У назві проєкту також закладена й інша ідея – виходу. 

Художники дуже часто виходять за межі нормальної соціальної поведінки і як мрійники створюють щось, часто досить дивне, але те, що є культурним продуктом. Щодо держави щось подібне: країна, яка вийшла з пострадянського об’єднання і задекларувала себе як незалежна країна. Чимось це дуже подібні акти, – інтерпретує художник.

Серед учасників – художники з Івано-Франківська, Луцька, Полтави, Рівного та Львова: ARM, bd, ROIK, Kalkov, Олесь Базюк, Сергій Радкевич, Mraze, Vova Keno, Паша Опен, Саша Пес, Anton Hudo. 

Абстракціоніст, ілюстратор, монументаліст, опертист, трафаретист та інші. Кожен створює свою візію, яка є незалежною та не пов’язана з іншими. Ідея вільного існування та приватного волевиявлення, яке, можливо, не завжди задовольняє пересічного глядача, – каже Сергій Радкевич. 

Сам художник створив роботу «30 метрів над рівнем моря».

Горизонт – ідеальна точка, з якої усе починається. 30 метрів апелює до 30 років країни. Ми, можливо, віддаляємося від якогось ідеалу, який ми уявляли спочатку. У нас складається якесь своє історичне поняття, – описує автор.

На роботі художник також зобразив камінь як символ чогось міцного. Зовнішні чинники всіляко намагаються його зруйнувати, але він вистоює і зависає під блакитною аркою неба.

У творі присутній фрагмент автопортрета. Проте, як пояснює автор, це також уніфікований образ людини.

У вересні до кожної роботи планують додати QR-коди, які скеровуватимуть на короткі відеозаписи, у яких автори розповідають про свої роботи, чи про себе, чи про поняття формату незалежного існування художника. Аби перейти за QR-кодом, глядам потрібно буде скористатися додатком Bank of memory. У такий спосіб вони спробують налагодити «живий» контакт між глядачем та художником. 

Виставковий проєкт Незалежно/Вихід» реалізовують у межах програми «Станція Незалежність» за підтримки Палацу імені Гната Хоткевича. Матеріали та риштування профінансує Львівська міська рада.

Нагадаємо, у листопаді 2020 року у межах проєкту «Еквілібріум» 12 художників оновили вуличну галерею. «Lviv street gallery» почала функціонувати у 2015-му році.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.