У Львові діти, які мають ускладнення після коронавірусу, можуть пройти реабілітацію

logo


У Львівській міській дитячій лікарні, що на вулиці Орлика, обстежують дітей, які перехворіли на коронавірус. У медзакладі облаштували 30 ліжок для реабілітації таких дітей. Загалом її пройшли 15 дітей.

У пацієнтів медики спостерігали різні проявами з боку нирок, гастроентерологічні патології і різноманітні відхилення з боку центральної нервової системи, кажуть у медзакладі.

“Ми помічали, що ті діти по-іншому переносять всі захворювання. Почали їх обстежувати. Ми зацікавилися цією проблемою і назвали ці захворювання, як ускладнення латентного, тобто прихованого перенесення ковіду”, — каже завідувачка 3-го педіатричного відділення дитячої лікарні Марта Секунда.

У Львові діти, які мають ускладнення після коронавірусу, можуть пройти реабілітаціюСуспільне Львів

У Львові діти, які мають ускладнення після коронавірусу, можуть пройти реабілітацію

Реабілітацію у лікарні уже пройшли 15 дітей. У частини із них ІФА-тест показав, що вони вже перехворіли на коронавірус, розповів заступник головного лікаря лікарні Роман Герега.

“Ми проводимо реабілітаційні заходи, якщо це вегето-судинні проблеми, то це реабілітаційне лікування. Якщо є розлади із сторони шлунково-кишкового тракту, то коригуємо і призначає лікування спеціаліст-гастроентеролог, а в деяких дітей є скарги на підвищену втому”, — каже Роман Герега.

У дітей також фіксують постковідний синдром, каже доцентка кафедри педіатрії №2 Львівського медичного університету Любов Дедишин.

“Це може бути загальне нездужання, просто синдром хронічної втоми, дитина швидко втомлюється. Тривала температура, яка спостерігається тижнями, іноді місяцями. Діти, які потребують госпіталізації, це діти із серйозними змінами у аналізах сечі”, — пояснює Любов Дедишин.

За словами заступника головного лікаря Львівської міської дитячої лікарні Романа Гереги, для того щоб пройти обстеження та реабілітацію, потрібно мати скерування від сімейного лікаря.

“Бажано, щоб ті діти мали електронне скерування, тому що це є планове поступлення, не ургентне. Крім цього, сімейні лікарі безпосередньо вже знають, бо це є їхня пряма функція, якщо в родині перехворіли коронавірусом”, — каже Роман Герега.

Також у Львові, окрім відділення для дітей, планують відкрити відділенні і для дорослих людей, які перехворіли на COVID-19. Його хочуть розгорнути на базі лікарні швидкої допомоги.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону