У Львові двом пацієнтам зробили операції на серці без жодного розрізу

logo


Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, до медиків звернулися 84-річний житомирянин Леонтій Рудницький та 80-річна львів’янка Марія Колеса.

Пацієнти скаржилися на задуху, нестабільний артеріальний тиск та слабкість. Їм поставили діагноз: критичний аортальний стеноз — звуження отвору аортального клапана. Це захворювання призводить до порушення току крові, перевантаження серця і зрештою —
його зупинки.

“Ще кілька років тому і пан Леонтій, і пані Марія не мали в Україні шансів на порятунок. Позаяк заміну клапанів у відкритий спосіб, тобто із розрізанням грудної клітки, їхній старечий організм не здатний витримати. Єдиний спосіб врятувати таких хворих — це транскатетерна імплантація аортального клапана (TAVI). Ця надсучасна операція виконується лише в один прокол на нозі, а новий штучний клапан доставляється до серця судиною”, — йдеться у повідомленні.

За даними лікарів, це найменш травматичний і найбезпечніший спосіб, пропри
це його застосовують рідко. Адже цей спосіб заміни клапану дуже дорогий і його не проводять коштом держави.

Львів’янку і житомирянина прооперували в один день. Операції минули успішно і вже за тиждень їх виписали. Ще через неділю Марія Колеса прийшла на огляд і розповіла що, вже планує з внуками висаджувати розсаду на дачі.