У Львові хірурги видалили уламок міни з мозку 9-річного хлопчика, пораненого в Херсоні

logo


У Львові хірурги успішно видалили уламок міни з мозку дев’ятирічного хлопчика, який зазнав поранення під час обстрілу Херсона.

Як повідомляє прес-служба Дитячої лікарні
Святого Миколая, дитину поранили просто напередодні Нового року — 31 грудня 2023-го. Коли почалася атака, хлопчик разом із другом обідав у кафе. Діти швидко забігли у службове приміщення, проте уламки прошили стіни. Осколки потрапили Михайликові прямо в голову. Його 11-річний друг загинув на місці.

Операція з видалення осколку

Фото: Дитяча лікарня Святого
Миколая

Першу хірургічну допомогу дитині надали лікарі у Херсоні, а вже у Миколаєві спеціалісти виконали операцію з видалення уламків роздробленого черепа, але осколок міни, який застряг глибоко в головному мозку пацієнта, лікарі залишили. 

“Коли Михайлик опритомнів, виявилося, що ліва частина його тіла повністю паралізована — знерухомлені рука, нога і пів обличчя. Перші кроки хлопчик зміг зробити лише через місяць після поранення. Після кількох місяців щоденної
реабілітації він почав підіймати ліву руку та більш впевнено пересуватися”, — йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що згодом у хлопчика почалися судомні напади, а однією з ймовірних причин міг бути той самий уламок у мозку. Батьки дитини прийняли рішення не чекати гірших ускладнень і почали шукати лікарів, які візьмуться за таку складу операцію.

Операція з видалення осколку

Фото: Дитяча лікарня Святого Миколая

Як пояснили медичні спеціалісти, завдання з видалення такого осколка є надважким, адже уламок зупинився на глибині п’яти сантиметрів неподалік від ділянки мозку, яка відповідає за рухи всієї лівої частини тіла.

“Це приблизно як шукати голку в копиці сіна”, — пояснює дитячий
нейрохірург Михайло Ловга.

Проте лікарям вдалося знайти та видалити цей уламок з мозку дитини. Операцію здійснювали під контролем мікроскопа та системи нейромоніторингу. Під час операції хірурги не тільки дістали уламок, а й закрили всю відсутню частину черепа титановою пластиною. Михайлик прийшов до тями лише через декілька днів.

Операція з видалення осколку

Фото: Дитяча
лікарня Святого Миколая

“Ось тепер можна говорити про успішність втручання: рухові функції не погіршилися. Попереду у Михайлика тривале відновлення. Аби покращити рухові функції, з хлопчиком і далі займаються фізичні терапевти. Водночас спеціалісти нашого Центру ментального здоров’я намагаються поліпшити психічний стан дитини”, — кажуть медики.

Операція з видалення осколку