У Львові мешканці долучилися до ініціативи International Refill Day: у чому рішення

logo


Фото, відео 16:05 17 Чер 2024

Фото: Інстаграм / hola.hrechka

Засновниці львівської крамниці екотоварів “Гола Гречка” Софія Сидоренко та Ольга Кашуба напередодні долучили українців до ініціативи International Refill Day.

Про це пишеРубрика, посилаючись на організаторів.

У чому проблема?

У всьому світі менш як 2% споживчої упаковки є багаторазовою, а це означає, що значна її частина потрапляє на сміттєзвалища. І навіть предмети, якіпереробляються, забирають багато енергії, щоб процеси працювали.

До того ж компанії, що виробляють пластикові упаковки, споживають левову частку газу та нафти, які закуповують у росії.

Ще у 2020 році 38% газу та 22% нафти в ЄС надходили з росії, але зараз Європа намагається активно скорочувати використання російського газу, впроваджуючи різноманітні обмеження для населення. При цьому 40% енергії, що здобувається від нафти й газу, йде на виробництво пластикових упаковок. 

Яке рішення?

Захисники прав споживачів, представники брендів, громадські групи та повсякденні активісти – усі запрошуються змінити ситуацію, об’єднавшись і підтримавши зусилля Всесвітнього Дня повторноговикористання.

Адже ініціатива International Refill Day покликана зменшити використання одноразового пластику та інших пакувальних матеріалів завдяки повторному наповненню ємностей.

Тому львівські екопідприємиці залучили українців до еко-ініціативи, під час якої у “Голій Гречці” можна отримати багаторазові тари.

Як це працює?

Так, в крамниці можна було отримати безкоштовну багаторазову тару(скляні слоїки).

багаторазова тара

Фото: Інстаграм / hola.hrechka

Також львів’яни могли приносити чисті скляні слоїки в крамницю за адресою вулиця Каліча Гора, 6, щоб ті використали повторно.

багаторазова тара

Фото: Інстаграм / hola.hrechka

“Ключовими критеріями вибору тари для повторного наповнення є герметичність, легкість у митті та можливість маркування.

Це можуть бути скляні банки, металевіта силіконові контейнери, термоси, тканинні мішечки та інше”, – коментують в крамниці.

Окрім того, як кажуть організатори, ініціатива також покликана зменшити надходження коштів до країни-агресора, оскільки росія є одним з основних постачальників викопного палива, з якоговиготовляється пластик.

багаторазова тара

Фото: Інстаграм / hola.hrechka

Як писала “Рубрика”, енергоефективність та енергоощадження є пріоритетними напрямками енергетичної політики більшостікраїн світу. Для України, енергосистему якої щодня атакує російська армія, це особливо актуально. Розумне споживання електроенергії — це не тільки економічна вигода для держави та споживачів, зменшення навантаження на електричні мережі, це також і про збереження довкілля.

“Рубрика” разом з громадською спілкою “Український Альянс Нуль Відходів” розповідала, якповторне використання, зокрема тари та іншого паковання, може допомогти нашій енергетиці. Читайте докладніше про це у нашому матеріалі.