У Львові на Сахарова відкрили мозаїку, яка була захована 12 років (Фото)

logo


МІСТО

У якому стані мозаїка зараз – невідомо, однак її автор припускає, що суттєвих пошкоджень вона не зазнала

Усі фото: Galnet

У Львові на вулиці Сахарова, 45 зняли металеву вагонку зі стіни, під якою 12 років була захована мозаїка «Імпульс і контроль». У 1991-му році її створив львівський художник-реставратор Роман Патик, учень автора мозаїки «Море і риби» – Володимира Патика.

Автор мозаїки спершу не повірив, що це сталося. Радісну звістку напередодні, 26 травня, йому повідомила дружина, а от із представників міської влади наразі ніхто не звертався.

Я надзвичайно втішився цією новиною! Для мене це велика радість. Cпочатку трохи не повірилося, але якщо вже дзвонили журналісти, то інформація достовірна, –  жартує Роман Патик.

І додає: 

У якому стані мозаїка – невідомо, адже на фотографіях не дуже видно, але наче не дуже пошкоджена. Треба бачити вживу. Думаю, що загалом вона добре збереглася. Якщо вони все робили акуратно, то там не повинно бути суттєвих пошкоджень.

Художник припускає, що мозаїка забруднилася, адже під вагонкою вона була з 2009-го року. Завтра автор планує оглянути її.

Роман Патик також розповів у коментарі Galnet про те, як створював мозаїку:

Це було замовлення від підприємства «Львівприлад», яке випускало різні вироби, переважно контрольно-вимірювальну апаратуру. Замовлення надійшло у 1990-му році художньо-виробничому комбінату спілки художників і дісталося мені, – пригадує художник. 

Митець зробив близько 300 ескізів майбутньої мозаїки. На панно мала бути відображена діяльність «Львівприладу». Остаточний варіант узгодили з генеральним директором підприємства.

28 вересня 1990-го року Роман Патик розпочав роботу на об’єкті. У цей час більшість художників уже закінчують мозаїчний сезон, зважаючи на погодні умови, однак пан Роман працював до 1 грудня.

На риштуванні завжди залишав контрольне відро з водою і саме 1 грудня на там з’явилася легка плівка льоду: це був знак, що роботу варто призупинити. На той час уже був готовий рельєф і трохи менше половини викладено смальтою, – ділиться художник.

Мозаїку Роман Патик завершив класти весною 1991-го року. Її площа –  74,1м².

До слова, наступного року «Львівприлад» замовив у художник ще одну мозаїку на стіні, яка розміщена ліворуч. Це мала бути інтерпретація Карпатського пейзажу. Ескіз роботи затвердили, рельєф виліпили, однак мозаїка на стіні так і не з’явилася: 

Була осінь, тож ми вирішили розпочати роботу весною 1993-го. У той момент сталася інфляція, а ще – помер генеральний директор підприємства… Система заводів почалася «сипатися», тож другу мозаїку не зробили, – пояснює Роман Патик. 

Нагадаємо, раніше Galnet розповідав про 8 мозаїк у Львові, про які ви могли не знати. Про це читайте ТУТ. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.