У Львові немає бланків посвідчень одержувачів допомоги: у міськраді зробили важливу заяву

logo


До районних відділів соціального захисту у Львові надходить багато звернень щодо отримання посвідчень одержувачів допомоги людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, а також людям, які не мають права на пенсію.

Проте наразі ці бланки посвідчень, які надає держава, відсутні. Тож тимчасово мешканцям видаватимуть довідку про отримання допомоги.

«Це бланки суворої звітності, а їх обіг строго контрольований. Бланки посвідчень
виготовляються на підставі замовлення Міністерства соціальної політики України та надходять централізовано через департаменти соціального захисту населення обласних державних адміністрацій, відповідно до Наказу Мінсоцполітики від 11.01.2019  № 35. Для вирішення цієї ситуації ми неодноразово скеровували звернення щодо потреби у забезпеченні бланками посвідчень, проте наразі їх немає», – пояснюють в управлінні соціального захисту Львівської міської ради.

Відтак, враховуючи ситуацію, яка склалася, й необхідність забезпечення людей з інвалідністю, в тому числі з дитинства, дітей з інвалідністю чи їх законних представників документом, який би засвідчив факт призначення державної
допомоги, відділи соціального захисту міста видаватимуть Довідку про отримання допомоги, затверджену наказом Мінсоцполітики від 19.09.2006 № 345 (в редакції наказу від 18.10.2023 № 398-Н). Втім важливо розуміти, що ця довідка дійсна за наявності підтверджуючих документів, які посвідчують особу. Однак не замінює посвідчення.

ІА “Вголос”: НОВИНИ