У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького

logo


image

У Львові почали оцифровувати фонди митрополита Андрея Шептицького. Технічні роботи над документами проводить центральний державний історичний архів у Львові. Там уже оцифрували кілька тисяч документів.

Протягом дня у центральному державному історичному архіві у Львові оцифровують приблизно 700 документів, пише Суспільне.

Зараз до оцифрування готують низку документів, розповіла Олеся Стефаник, керівниця центрального державного історичного фонду у Львові.

“Це є праця Шептицького “Правила святого отця Василія”, ноти релігійних пісень та інші видання, зібрані Андреєм Шептицьким. Документи з 1912 до 1944 року”, — зазначила Олеся Стефаник.

Частина документів фонду митрополита Андрея потрапила до історичного архіву у Львові у 1951 році.

“Інша частина, яка стосувалася зовнішньої політики митрополита, його зв’язків з іншими діячами української еміграції, українських націоналістів, ці документи в органах НКВС і там детально вивчалися практично впродовж 20 років до кінця 1970-х років і вже звідти були передані до нашого архіву”, — розповіла керівниця відділу обліку документів Центрального архіву Галина Громова.

Загалом в центральному історичному архіві зберігається 1246 справ фонду митрополита Андрея.

“Це особисті документи митрополита, паспорти, документи про призначення на посади, документи про членство у різних організаціях і товариствах, зокрема у Науковому товаристві Шевченка”, — зазначила заступниця директора Центрального державного історичного архіву у Львові Євгенія Лісовська.

Загалом оцифрували вже 5000 документів, пов’язаних з митрополитом Андреєм. Оцифровувати усі документи фонду митрополита Андрея планують до кінця року. Після цього планують викласти це для загального доступу на сайті sheptytsky.com.ua.

Фото – Суспільне