У Львові після оновлення відкрили безбар’єрний Музей Пінзеля

logo


Пінзел

9 грудня у Львові Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики, відкрив оновлений Музей Пінзеля, який став доступним та безбар’єрним. Завдяки спеціальній навігації його можуть відвідати люди з порушеннями зору, слуху, літні люди та люди з аутизмом. Також у співпраці з медіасервісом MEGOGO у музеї запрацюють аудіогіди та аудіодескрипція, що доповнять візуальні враження відвідувачів і дадуть нові знання про контекст експозиції.

Наразі у музеї сакральної скульптури XVIII століття зберігаються твори мистецтва, серед яких скульптури Йогана-Георга Пінзеля, представника пізнього бароко і рококо. Для його робіт характерна велика емоційність та динаміка, надання створеним формам життєвих рис.

Проєкт реалізовувався у партнерстві ГО «Безбар’єрність» та агентства «Orfo».

Загалом оновлення Музею почалося з тактильної експозиції, яку створили громадські активісти. Представники громадської організації «17» зробили тактильні копії робіт Пінзеля на 3D-принтері. Це стало цікавим не тільки для людей з порушенням зору і незрячих, а й для всіх, наприклад, дітей, які також пізнають світ зокрема і на дотик.

У планах МКІП розповсюдити вдалі кейси, створити довідник доступності для закладів культури та поступово зробити усі заклади культури безбар’єрними. Все це також має привернути увагу громадськості та професійного музейного середовища до важливості запровадження інклюзивних програм у своїх закладах.

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики press@mkip.gov.ua з домену sendpulse.me